×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. jūlijs, 2017
Drukāt

Izveido “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisiju (10)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima šodien izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā.

Izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.

Komisija plānojusi pārbaudīt publiskajā telpā izskanējušās informācijas atbilstību krimināllietas materiāliem un izvērtēt saistībā ar krimināllietu izskanējušo informāciju par iespējamu valsts nacionālās drošības apdraudējumu un atsevišķu personu iespējamu darbību citu valstu interešu labā, tostarp iespējamu nelikumīgu uzturēšanās atļauju un citu dokumentu izsniegšanas ietekmēšanu, kā arī potenciālos riskus cilvēkiem un videi.

Tāpat izmeklēšanas komisijā paredzēts vērtēt informāciju, kas norāda uz iespējamiem Satversmes pārkāpumiem un, iespējams, prettiesisku manipulāciju ar sabiedrisko viedokli caur masu informācijas līdzekļiem.

Saeimas Prezidija un Frakciju padome šodien nolēma, ka komisijā strādās pa vienam deputātam no katras frakcijas. Tāpat nolemts, ka frakcijām kandidāti darbam komisijā jāizvirza līdz otrdienai, 25.jūlijam.

Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi parakstījās 35 deputāti – to atbalstīja “Vienotības”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī Latvijas Reģionu apvienības (LRA) parlamentārieši.

Saeimas balsojumā par šo komisijas izveidi bija 75 deputāti, neviens nebija pret un neatturējies. Septiņi parlamentārieši no dažādām frakcijām balsojumā nepiedalījās.

Jau ziņots, ka Viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Teorētiski tas ir labi, bet atklāti sakot – vilciens jau ir aizgājis. Tie, kas grāba, ir jau sagrābušies; vienīgais, ko varētu mēģināt, būtu – mācīties no kļūdām un neļaut politbiznesu nākotnē.

  2. Par komisijas izveidi neparakstiijaas ZZS,Saskana un Sudrabas partija,kas vien noraada,kuriem grauz sii izmekleesana.Bet komisijaa nevajadzeeja likt paarbaudiitaajus no partijaam,kuraas uzraadaas sie negeeli un rupoekli.Kaa tad pasi sevi,savus biedrus izmeklees?

  3. Oligarhi izmeklēs oligarhu lietu.

  4. visa viena kroplu banda driz jus saks vakt nost ka sudu musas

  5. Priekšsēdētājs-Zaķis?

  6. Viens no mérkiem panàkts.Novilcinàs laiku.Kas zin,uzradísies cits smakuckis un sitas liksies pupu mizas.

  7. Załajiem un NSL ir kopēji mērki… tie jau veido paši savu neoficiālo bloku.

Draugiem Facebook Twitter Google+