Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
17. oktobris, 2014
Drukāt

Izveido uzņēmumu “Rail Baltica” projekta realizācijai – “Eiropas Dzelzceļa līnijas” (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Latvija nodibinājusi uzņēmumu “Eiropas Dzelzceļa līnijas” Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projekta realizācijai, pavēstīja Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Rolands Rumba.

Viņš norādīja, ka uzņēmuma “Eiropas Dzelzceļa līnijas” reģistrācija ir svarīgs solis Baltijas valstu kopuzņēmuma izveidei “Rail Baltica” dzelzceļa projekta realizēšanai. “Eiropas Dzelzceļa līnijas” kļūs par Baltijas valstu kopuzņēmuma akcionāru no Latvijas puses, investējot kopuzņēmumā 650 tūkstošus eiro un, iegūstot Igaunijai un Lietuvai proporcionāli līdzvērtīgu daļu, proti, 33,33%.

Jaundibinātā kompānija ir 100% valstij piederoša kompānija. Tās pamatkapitāls ir 680 tūkstoši eiro. Par “Eiropas Dzelzceļa līnijas” vienīgo valdes locekli iecelts Dins Merirands.

Jau vēstīts, ka līgumu par Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas “Rail Baltica II” kopuzņēmuma dibināšanu plānots parakstīt 28.oktobrī Rīgā.

“Rail Baltica II” projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz Venēcijai. Projektam plānots piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu 85% apmērā no kopējām izmaksām.

“Rail Baltica II” dzelzceļa līnija Lietuvā būs apmēram 360 kilometru gara, Latvijā – vairāk nekā 300, bet Igaunijā ap 300 kilometru gara.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rail Baltica izskatās pēc Rīgas metro projekta līdzinieka …

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+