×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Izveido vietni cīņai pret Ukrainas vēstures izkropļojumiem (2)

Ekrānšāviņš no http://likbez.org.ua/Ekrānšāviņš no http://likbez.org.ua/

Ukrainas vēsturnieki ideoloģiskā un propagandas kara ar Krieviju apstākļos radījuši īpašu interneta portālu, kura uzdevums ir sniegt atbildes uz biežāk uzdotajiem Ukrainas vēstures jautājumiem un atspēkot radītos mītus, vēsta Ukrainas masu informācijas līdzekļi.

“Mēs aprakstām galvenos mītus vai stereotipus un sniedzam atbildes, kas balstās faktos un dokumentos. Mūsu lasītāji var paši izdarīt secinājumus un izmantot iegūto informāciju kā tiem labpatīkas. Mūsu uzdevums ir nevis uzspiest kādu ideju, bet sniegt informāciju,” portālā likbez.org.ua norāda projekta autori. Projekta veidotāji ir Visukrainas “Zinātniskā humanitārā biedrība”, bet tās sadarbības partneru skaitā ir Ukrainas Nacionālās atmiņas institūts, Ukrainas Vēstures institūts, Ukrainas Nacionālā universitāte, Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome.

Informācija tiek sniegta par tematiem, kuri visbiežāk cieš no dažādiem apmelojumiem. Piemēram, Ukrainas valstiskums, teritorija, valoda, simbolika, pievienošana Krievijai, Stepans Bandera un banderieši, sadarbība ar vāciešiem Otrā pasaules kara laikā. Katrā kādam vēsturiskajam tematam veltītajā rubrikā vispirms izklāstīti mīti vai stereotipi, kam seko to atspēkojums un atsauces uz dokumentiem. Vietnē jau atspēkoti ap 50 negatīvi stereotipi un Ukrainas vēstures izkropļojumi, taču projekta autori atzīst, ka tematu loks pastāvīgi paplašinās.

Pagaidām informācija sniegta tikai ukraiņu un krievu valodās, taču valodu klāstu plānots paplašināt, jo pēc Kijevas Maidana notikumiem interese par Ukrainas vēsturi pasaulē esot ļoti pieaugusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Lidzigi, ARI SAJA VALSTI , NTERNACIONALA MASU MEDIJU VIDE PATIESIBAS INFORMACIJAI vajadzigs avots un atspekojums Kremla propagandai, kaut vai par to, kas noticis no Bezabrenes dzimsanas briza … jo musu AM, nepienemama karta, ir noklusejusi par vestures viltojumiem DIPLOMATISKA UN TIESISKA JOMA (Sk. VP Zatlera vai Berzina uzrunas internacionalas institucijas …),… pirms ‘Forbes’ paredzeta Bezabrenes reokupacija izdzes Latviesu autohtonas tautas genocidu uz visiem laikiem …

  2. katrs vēsturi raksta kā grib, ne viena ne otra versija visticamāk ir patālu no reālajiem notikumiem

Draugiem Facebook Twitter Google+