×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Izveido virtuālu laikmetīgās mākslas izstādi

Ekrānšāviņš no http://virtuala-ture.ablv.org/Ekrānšāviņš no http://virtuala-ture.ablv.org/

ABLV Charitable Foundation ir izveidojis izstādes “…lai gadījums kļūtu par notikumu…” interaktīvo versiju – izstādes 360 grādu virtuālo tūri, lai popularizētu ABLV Bank veidotās kolekcijas topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam, portālu LA.lv informēja projekta vadītāja Inese Rītele.

Izstāde “…lai gadījums kļūtu par notikumu…” Rīgas Mākslas telpā bija apskatāma no pērnā gada 20. septembra līdz 27. oktobrim un tā pirmo reizi iepazīstināja sabiedrību ar ABLV Bank veidoto kolekciju topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Kolekcijā šobrīd ietilpst 31 mākslinieka 204 darbi, izstādē bija pārstāvēti visi kolekcijas mākslinieki. Izstāde iemantoja plašu sabiedrības uzmanību un to kopumā apmeklēja vairāk kā 6000 interesentu.

Ievērojot sabiedrības milzu interesi par izstādi un laikmetīgo mākslu kopumā, ABLV Charitable Foundation nolēma izveidot izstādes interaktīvo versiju vietnē virtuala-ture.ablv.org/, tādējādi ļaujot iepazīt laikmetīgo mākslu un ABLV Bank veidoto kolekciju ikvienam interesentam jebkurā laikā un vietā.

Izstādes interaktīvā versija piedāvā internetā virtuāli to izstaigāt, pakavēties pie mākslas darbiem, aplūkot tos tuvplānā, iepazīties ar stāstu par autoru vai darbiem. Papildus mākslas darbu aplūkošanai, jebkuram mākslas cienītājam ir iespēja arī izspēlēt izglītojošo spēli, kuru ABLV Charitable Foundation izstādes laikā radīja vecāko klašu skolēniem. Spēles gaitā var uzzināt vairāk par to, kas ir laikmetīgā māksla, kā to saprast un kā tā saistīta ar dažādiem mācību priekšmetiem — fiziku, ķīmiju, bioloģiju, vēsturi, informātiku un kulturoloģiju u.c.

Interaktīvā izstāde ir apskatāma latviešu valodā un krievu valodā. Šobrīd notiek darbs arī pie tūres izveides angļu valodā.

“Izstādes “…lai gadījums kļūtu par notikumu…” interaktīvā versija ir veidota izmantojot materiālus no reālas izstādes vides. Izstāde bija nominēta arī vairākām balvām par nozīmīgāko kultūras notikumu 2013. gadā, tādēļ mēs esam īpaši gandarīti par to, ka tā tagad apskatāma jebkurā laikā un ikvienam. Laikmetīgās mākslās iepazīšanai ir nepieciešami laikmetīgi risinājumi. Mēs, kā lielākais Latvijas laikmetīgās mākslas dzīves atbalstītājs, esam gatavi tos nodrošināt,” stāsta ABLV Charitable Foundation vadītāja Zanda Zilgalve.

Izstādes virtuālās tūres veidošanai pieaicināts uzņēmums Skatskat.lv, kurš specializējies šādu risinājumu izstrādē. Uzņēmuma vadītājs un līdzīpašnieks Mikus Opelts, novērtējot šo projektu, atzīmē: “ABLV Laikmetīgās mākslas kolekcijas virtuālās izstādes izveide bija liels izaicinājums. Lai arī pirms šī projekta bijām izveidojuši vairāk kā 550 dažāda veida un sarežģītības vizualizācijas, mākslas nozare prasa pilnīgi citas kvalitātes standartus. Mūsu mērķis bija neatpalikt no tādiem pasaulē izciliem piemēriem kā National Gallery un Google muzeju virtuālās ekskursijas.”

ABLV Charitable Foundation 2006.gadā dibināja ABLV Bank akcionāri Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, tā uzmanības lokā ir laikmetīgā māksla, bērni un jaunieši, izglītības un pilsoniskās sabiedrības attīstība. Aizvadītajos gados fonds ir atbalstījis vairāk kā 240 projektus, piešķirot tiem finansējumu 1 200 000 EUR apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+