×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Izveidota izrāde jauniešiem par Brīvības cīņu laiku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Darbu sācis “Ganta fonds”, aicinot uz izrādi “Vēstules no frontes”, LA.lv uzzināja fondā.

Fonda mērķi ir nacionālās identitātes un kultūrvēsturiskās apziņas veicināšana. Latvijas vēstures izpēte un popularizēšana, vēstures notikumu rekonstrukcija, vēstures materiālu vākšana un apkopošana.

Viens no fonda prioritārajiem projektiem ir režisora Toma Auniņa izrāde “Vēstules no frontes”. Fonda vadītāja un producente Ieva Ādamsone realizēja projektu, kas sarežģītos Latvijas vēstures notikumus palīdzētu izprast jauniešu auditorijai.

Izaicinājumam veidot šādu izrādi atsaucās režisors Toms Auniņš un aktieri Pēteris Nebars. Izrādi jau atzinīgi novērtējuši vairāki skolu direktori, skolotāji, vēsturnieki, jaunsargu instruktori, kā arī Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra pārstāvji.

Izrādes pamatā ir sakaru virsnieka Jāņa Ķīseļa personīgās atmiņas par 1918.-1919. gadu – atgriešanos no virsnieku kara gūstekņu nometnes Augšsilēzijā, Latvijas valsts un Latvijas armijas izveidošanu, kuras kodols bija Latvijas strēlnieki, sīvās Brīvības cīņas. Stāsts ir par uzvaru, kam paši kareivji ticēja līdz sirds dziļumiem, par garā stipriem vīriem, drosmi un paļāvību.

Izrādi varēs noskatīties patriotisma mēnesī, no 9. līdz 17. novembrim, Dramaturgu teātrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+