×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Izveidota mobilā lietotne – Lipkes muzeja audio un videogids (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Žaņa Lipkes memoriāla ekspozīcija.

Žaņa Lipkes memoriālā kopš janvāra sākuma iPhone un Android lietotājiem lejupielādei bez maksas ir pieejama mobilā lietotne “Žanis Lipke Memorial” latviešu, krievu, angļu un vācu valodā, portālam LA.lv pastāstīja muzeja direktore Anna Peršteina.

Lietotni sadarbībā ar muzeju izstrādājusi un dāvinājusi Accenture Latvia komanda. Tā ir audio un videogids, kas apmeklētājiem vēsta 16 stāstus par notikumiem, kas risinājušies šajā vietā Otrā pasaules kara laikā, kā arī apraksta muzeja koncepciju un arhitektūras ideju.

“Ņemot vērā pasaules tendenci “Ņem līdzi savu ierīci” (“Bring your own device”), tradicionālo muzeju gidu ideja tiek pārnesta uz privātajām mobilajām ierīcēm, nodrošinot audio un videogidu telefonā. Izstrādātā aplikācija uzskatāmi parāda, ka izmantojot iBeacons kā iekštelpu orientēšanās tehnoloģiju, apmeklētāji var pārvietoties pa muzeju un apskatīt ekspozīciju sev tīkamā secībā. Ideja vienkārša – lietotājs aplikācijā atver savai atrašanās vietai ekspozīcijā atbilstošo stāstu,” par aplikācijas funkcijām stāsta viens no projekta izstrādātājiem Kaspars Auzarējs-Auzers.

Projekta iniciators Māris Gailis jauno memoriāla lietotni komentē, norādot, ka muzejs tādējādi tehniskajā nodrošinājumā spēris soli uz priekšu un iet līdzi savam laikam: “Inovāciju ziņā cenšamies būt kā bāka Baltijas muzeju pasaulē.”

Muzeja lietotne ir pirmais šāda veida projekts, ko attīstījusi “Accenture Latvia” programmētāju komanda. Lai padarītu muzeju vidi Latvijā modernāku un globālajām tendencēm atbilstošāku, plānots aplikācijas uz jau izstrādātās bāzes piedāvāt arī citiem muzejiem. Aplikācija pieejama gan iOS, gan Android lietotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. māra gailēna savas aizsardzības nodrošinājuma vieta – un nekas vairāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+