×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Izveidota specializēta mājaslapa par kadastrālo vērtēšanu

baklane_elita

Ņemot vērā sabiedrības pieaugošo interesi par zemju un būvju kadastrālajām vērtībām, kas ir pamats arī nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai, Valsts zemes dienests (VZD) izveidojis mājaslapu “kadastralavertiba.lv”, kurā ikvienam interesentam iespējams gūt priekšstatu par nekustamo īpašumu kadastrālajām vērtībām un to aprēķināšanu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja VZD pārstāvis Andris Sproģis.

Mājaslapā kadastrālā vērtēšana skaidrota gan vienkāršā veidā, sniedzot ieskatu vērtēšanas procesā, savukārt tiem, kas vēlas izprast īpašumu vērtēšanas nianses, ir iespēja iepazīties gan ar detalizētu procesa skaidrojumu, gan arī likumdošanu, kas to nosaka. Iespējams, atbildes uz neskaidriem jautājumiem sniegs lapā apskatāmie īpašuma vērtēšanas piemēri.

“Saprotam, ka īpašumu kadastrālās vērtības aprēķināšana ir sarežģīta un visbiežāk iedzīvotājiem neizprotama, līdz ar to rodas dažādi pārpratumi un neapmierinātība. Tomēr kadastrālā vērtība nevar būt aprēķināta nepareizi, jo tas ir automatizēts process, jautājums ir – vai mums paziņoti visi dati par konkrēto īpašumu. Šī lapa ikvienam palīdzēs izprast sava īpašuma vērtības veidošanos un, iespējams, stimulēs precizēt informāciju, kas ir fiksēta kadastrā. Mums ir svarīgi, lai ikviens izprastu mūsu kā valsts pārvaldes iestādes sniegtos pakalpojumus, kas ir orientēti nevis uz organizācijas pastāvēšanu, bet gan klientu, kuram šis pakalpojums ir vajadzīgs,” norāda VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga.

Kopumā kadastrālās vērtēšanas procesa ietvaros katru gadu uz 1.janvāri automatizēti tiek novērtēti vairāk nekā četri miljoni nekustamā īpašuma objektu, nevērtējot katru īpašumu individuāli. Vērtība tiek aprēķināta pēc Ministru kabineta apstiprinātajām bāzes vērtībām visā Latvijas teritorijā un Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem datiem par katru īpašumu.

Kadastrālās vērtēšanas aprēķināšanas mehānismi un formulas veidoti, lai kadastrālā vērtība būtu pēc iespējas tuvāka īpašuma tirgus vērtībai, skaidroja Sproģis.

“Nākotnē mājaslapa tiks papildināta, ļaujot ikvienam izprast procesu vēl detalizētāk, skaidrojot vērtēšanas formulas un aprēķināšanas mehānismus, kā arī vērtību ietekmējošos faktorus,” piebilda Sproģis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+