Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Izveidotas jaunas izklaides vietu meklēšanas aplikācijas viedtālruņiem

kokteili

Ar interneta projektu “BarRadar” un “iPhone” aplikāciju “Riga Nights” parādījušies jauni interneta rīki izklaides vietu meklēšanai Rīgā un citās Latvijas pilsētās, novēroja biznesa portāls “Nozare.lv”.

Vietne “www.barradar.lv” sākusi darboties kā interneta lapa, arī pielāgota viedtelefoniem, un patlaban tiek attīstīta īpaša aplikācija telefoniem, “Nozare.lv” stāstīja “BarRadar” projekta vadītāja Inga Daliba.

“Patlaban meklētājā pieejamas vairāk nekā 500 vietas gan Rīgā, gan ārpus tās, un katru dienu informācija tiek papildināta arvien ar jaunām,” teikts paziņojumā medijiem. Vietne darbojas, piefiksējot lietotāja atrašanās vietu uz kartes, un “Nozare.lv” pārliecinājās, ka, pārvietojot “adatiņas” simbolu uz kartes uz “Nozare.lv” biroja adresi, parādījās virkne tuvumā esošu ēstuvju un kafejnīcu. Tuvumā esošo krogu, restorānu un kafejnīcu sarakstā arī parādījās to attālums metros.

Savukārt “Riga Nights” ir “iPhone” aplikācija, kas liek uzsvaru uz vakara un nakts izklaides vietām Vecrīgā un ārpus tās, teikts apskatā par aplikāciju, kas publicēta “Apple” produktu entuziastu portālā “iPods.lv”. “Riga Nights” jaunāka versija “Riga Nights 1.1” nesen ielikta bezmaksas lejupielādei “Apple” veikalā “iTunes App Store”, kas nozīmē, ka rīks izturējis lielās informācijas tehnoloģiju (IT) kompānijas “Apple” drošības un funkcionalitātes standartus.

“Riga Nights” izstrādājis Edgars Vecozoliņš, rakstīts “App Store” aprakstā. “Nozare.lv” neizdevās sazināties ar izstrādātāju. Kā izriet no aplikācijas apraksta, tā darbojas angļu valodā un ir domāta tūristiem un ceļotājiem, kas vēlas izklaidēties Vecrīgā un tās apkaimē.

Savukārt “BarRadar” pagaidām ir entuziastu projekts ar ieceri pārtapt par uzņēmumu, teica Daliba. Ja interneta vietnei radīsies apmeklētāji un lietotāji, projekta attīstība turpināsies un tiks dibināts uzņēmums.

IT uzņēmumu inkubatora “TechHub Riga” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš sarunā ar “Nozare.lv” teica, ka ar programmatūras un internetu saistītu projektu sākšana kļūst arvien lētāka, to varot darīt entuziasti ar personīgiem datoriem un interneta pieslēgumu, lai pārbaudītu idejas dzīvotspēju un, ja neveicas, atmestu kādu ideju pat pirms uzņēmuma dibināšanas formalitātēm.

Savukārt bezmaksas vai “mazcenas” programmu izstrāde un piedāvāšana “Apple” interneta veikalos ir veids, kā iegūt popularitāti un atsauksmes par savu darbu. Latvijā izstrādātā “adrešu grāmatiņa” “Apple Macintosh” datoriem “Cobook” nesen tika prezentēta kā “App Store” vadītāju “dienas izvēle” un vairākas dienas bija bezmaksas aplikāciju topā pēc lejupielādēšanas gadījumu skaita.

Arī maksas aplikācijas bieži nenes lielus ienākumus. Pērn Zviedrijā dzīvojošais latviešu izcelsmes jaunietis un “Apple” apkopes tehniķis Nils Kaža izgudroja programmu “Harald” pret nejaušu failu izdzēšanu, un tobrīd sarunā ar “Nozare.lv” lēsa, ka šādi varētu nopelnīt ap 30 eiro (21 latu) mēnesī.

Rīgas izklaides vietu un restorānu sarakstus un aprakstus var jau vairākus gadus atrast dažādās interneta vietnes, tostarp “www.rigathisweek.lv” , “www.inyourpocket.com/latvia/riga” un citur.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+