Ekonomika
Bizness

Izveidots 70 miljonu eiro mezanīna fonds investīcijām Baltijā un Polijā 0

Foto – Shutterstock

Igaunijas riska kapitāla pārvaldītājs “BPM Capital” ir noslēdzis sava pirmā investīciju fonda “BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM)” izveidi, sasniedzot fonda kopējo apjomu 70 miljoni eiro, informēja fondā.

“BPM Capital” ir investīciju pārvaldītājs ar diviem birojiem – Tallinā un Varšavā. Šo fondu dibināja un to vada četru partneru komanda ar pieredzi mezanīna investīciju jomā un kontaktu tīkla izveidē Baltijas valstīs un Polijā.

“BPM Capital” vadošais partneris Kalmers Kikass informēja, ka fonda mērķis ir aizpildīt nišu mazo un vidējo uzņēmumu kapitāla tirgos, nodrošinot pielāgotus mezanīna un kapitāla finansēšanas risinājumus.

“BPM Capital” plāno veikt investīcijas mezanīna darījumos Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Investīciju mērķis būs mazie un vidējie uzņēmumi, kā arī lielie uzņēmumi ar augstu izaugsmes potenciālu. Fonds nekoncentrējas uz noteiktiem sektoriem un var izskatīt visdažādākās situācijas, piemēram, paplašināšanās finansēšanu, uzņēmuma pārpirkšanu, bilances restrukturizāciju vai akcionāru struktūras reorganizāciju.

“BPM Capital” atbalstīs pārbaudītus biznesa modeļus un pieredzējušas vadības komandas ar mērķi virzīt uzņēmumu tā nākamajā attīstības līmenī un vēlmi saglabāt uzņēmuma kontrolpaketi. Fonds ieguldīs no diviem līdz 10,5 miljoniem eiro vienā darījumā. Fonda mērķis galvenokārt ir uzņēmumu paplašināšanās darījumi un tādu projektu finansēšana, kas veicina izaugsmi Baltijas valstīs un Polijā.

Fondu “BPM Mezzanine Fund” atbalsta investoru bāze, kurā iekļauti Eiropas Investīciju fonds, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, investīciju grupa “Ambient Sound Investments”, “LHV” pensiju fondi un “Swedbank Investment Funds”. Fonda juridiskais padomdevējs ir kompānija “Van Campen Liem”.

Jau ziņots, ka 2013.gada februārī Eiropas Investīciju fonds (EIF) nolēma 15 miljonus eiro (10,5 miljonus latu) no Baltijas Inovāciju fonda uzticēt Igaunijas riska kapitāla pārvaldītājam “BPM Capital”, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja EIF.

Kopā “BPM Capital” tika uzticēti 30 miljoni eiro – 15 miljoni eiro no Baltijas Inovāciju fonda, bet otra puse – no mezanīna aizdevuma fonda, kuru Eiropas Investīciju bankas vārdā pārvalda EIF.

LA.lv