×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Izveidots Attīstības finanšu institūcijas koncerns

LETALETA

Ceturtdien ir izveidots AS “Attīstības finanšu institūcija” (AFI) koncerns, kurā ietilpst trīs institūcijas, kas sniedz valsts atbalstu uzņēmējiem – “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” (ALTUM), “Latvijas Garantiju aģentūra” (LGA) un “Lauku attīstības fonds” (LAF), informē Finanšu ministrijā (FM).

“Esmu ļoti gandarīts, ka beidzot vienotas AFI izveide ir sasniegusi finiša taisni. Tas ir ļoti būtisks pavērsiens, kas veicinās mūsu tautsaimniecības izaugsmi. AFI sniegs atbalstu uzņēmējdarbības attīstīšanai, pašnodarbinātības veicināšanai, lauksaimniecības atbalstam, reģionālai un lauku teritoriju attīstībai, kā arī energoefektivitātes paaugstināšanai un citu jautājumu risināšanai,” sacījis finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Atbilstošas AFI statūtu izmaiņas ir reģistrētas Uzņēmumu reģistrā.

Kā norāda FM, AFI koncerna izveide ir solis uz tālāku ALTUM, LGA un LAF integrāciju, lai izveidotu vienotu atbalsta sniegšanas institūciju.

Vienotās AFI veidošana notiek divos posmos. Pirmais posms ietver ALTUM, LGA, LAF kapitāldaļu nodošanu AFI, izveidojot attīstības finanšu institūciju koncernu. Otrajā posmā visas trīs institūcijas tiks apvienotas, izveidojot vienotu attīstības finanšu institūciju. Šis posms noslēgsies 2015. gada pirmajā pusgadā, skaidro ministrijā.

Jaunizveidotā vienotā attīstības finanšu institūcija īstenos ALTUM, LGA un LAF esošos valsts atbalsta programmas un finanšu instrumentus un sadarbībā ar politikas veidotājiem izstrādās jaunas programmas un finanšu instrumentus.

ALTUM, LGA un LAF pēc AFI koncerna izveides turpina darboties kā atsevišķas institūcijas, sniedzot visus līdzšinējos pakalpojumus esošajās klientu apkalpošanas vietās. AFI izveidošana neietekmēs klientu maksājamās komisijas maksas un projektu iesniegumu izskatīšanas laiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+