×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Izveidots kalkulators, ar kuru var aprēķināt mājsaimniecības ietekmi uz Baltijas jūru

alges

Ilustratīvs foto

Pasaules Dabas fonds (PDF) izveidojis kalkulatoru, kas mēra mājsaimniecību ietekmi uz Baltijas jūru, aģentūru BNS informēja PDF pārstāve Sabīne Brice.

Viena no būtiskākajām Baltijas jūras ekoloģiskajām problēmām ir eitrofikācija jeb pastiprināta aizaugšana ar ūdensaugiem. Šis process bija novērojams arī šovasar. Tās rezultātā plašus jūras apgabalus smacē ziedošās aļģes, kas samazina ūdens caurredzamību un iznīcina sugas.

Kalkulators ļaus ikvienam iedzīvotājam praktiski aprēķināt un padziļināti izprast to, kā tādas ikdienišķas lietas kā pārtikas, mājokļa vai transporta izvēle ietekmē Baltijas jūras veselību, skaidroja Brice.

Kalkulators aprēķina ietekmi mājsaimniecībās, pamatojoties uz trim galvenajām ietekmes jomām – pārtika, mājoklis un transports. Aprēķinu modeli izstrādājis Somijas zinātniskais institūts “Luke” un Latvijas eksperts Jānis Brizga.

Latvijā jūras eitrofikācijas kalkulators tiks piedāvāts izglītības iestādēm kā palīgs vides mācību stundās. Pavasarī notika vairāki semināri, kuru laikā vides mācības skolotājiem no visas Latvijas bija iespēja iepazīties ar jauno kalkulatoru. Ierīce pieejama arī Pasaules Dabas fonda mājaslapā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.8
Alūksne +4.2
Daugavpils +6.6
Saldus +4
Liepāja +5.0
Jelgava +5
Ventspils +5.6
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+