Kultūra
Kultūrpolitika

Izveidots mobilais ceļvedis Rīgas arhitektūrā “Arhiguide”0

Ekrānšāviņš no Arhiguide.com

Arhitektu savienība (LAS) ikvienam pilsētas viesim un iedzīvotājam piedāvā iespēju iepazīt Rīgas arhitektūru lietotnē “Arhiguide”, LA.lv uzzināja LAS.

Arhiguide ir Latvijas Arhitektu savienības izstrādāta mobilā aplikācija, kas sniedz interaktīvu, informāciju par Rīgas ēku arhitektūru, vēsturi, pilsētvidi, notikumiem un personībām, paverot iespēju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem iepazīt dažādas ēkas, to arhitektus un arhitektūru, īpašas vietas, maršrutus, arhitektūras stilus un vēstures posmus.

Arhitektūras objektu aprakstu autors ir profesors Jānis Krastiņš un arhitektūras žurnālists Artis Zvirgzdiņš. Sadarbībā ar Latvijas Kino muzeju saturu papildina arī Latvijas nozīmīgāko kinofilmu uzņemšanas vietu karte, kā arī ielu mākslas objekti no festivāla “Blank Canvas”.

“Lietotnes saturs nemitīgi tiek papildināts, šobrīd, papildus lietotnē jau esošajai informācijai par aptuveni 400 Rīgā esošiem arhitektūras objektiem, pieejama informācija par Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteiktajiem, kā arī balvu ieguvušajiem objektiem. Aplikācijā pieejami gan objektu apraksti, gan to attēli,” pauda “Arhiguide” mediju pārstāve Austra Marta Jirgensone.

Šobrīd lietotnē pārsvarā pārstāvēts tikai Rīgas labais krasts, visvairāk – centrs. Tikpat kā nekas nav atrodams ne par Pārdaugavas muižiņām un koka arhitektūru, ne arī par Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku (pieminēta vien pastāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā”). Tāpat “baltais pankums” šobrīd ir Mežaparka apkārtne, tostarp Dziesmusvētku estrāde.

Taču lietotnes veidotāji sola saturu papildināt, un jau tuvākajā nākotnē tikšot ievietota informācija par Jūgendstila arhitektūru Rīgā. “Šobrīd notiek aktīva sadarbībā ar Rīgas Jūgendstila centru, lai aplikācijā pievienotu izsmeļošu informāciju par aptuveni simt Rīgā esošiem jūgendstila arhitektūras objektiem,” pauda Jirgensone.

Iniciatīvas autori un veidotāji ir Latvijas Arhitektu Savienība, tā veidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu. Lietotni bez maksas var lejupielādēt viedtālruņu lietotnēs AppStore (iPhone) un GooglePlay (Android). Tā pieejama angļu un latviešu valodā.

LA.lv