×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Izvēlas 2013.gada dziesmu svētku norises vietas

Foto-LETAFoto-LETA

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku ietvaros nākamgad plānoti 33 pasākumi ar vairāk kā 85 norisēm, teikts Kultūras ministrijas (KM) sagatavotajā Ministru kabineta rīkojuma projektā, kas ceturtdien pieteikts Valsts sekretāru sanāksmē.

Nākamā gada dziesmu un deju svētku norises vietas un laiki, par kuriem jau vienojusies Dziesmu svētku padome, vēl oficiāli jāapstiprina valdībā.

Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados, un nākamie plānoti 2013.gadā no 30.jūnija līdz 7.jūlijam.

Dziesmu svētku programmā paredzēti tādi pasākumi kā svētku atklāšanas norises Latvijas novados un pilsētās, svētku atklāšana Rīgā, svētku virsdiriģentu un virsvadītāju godināšana, svētku dalībnieku gājiens, četras deju lieluzveduma izrādes, svētku dalībnieku balle, senioru koru un deju kolektīvu koncerts, sakrālās mūzikas koncerts, vokāli simfoniskās mūzikas koncerts, vokālo ansambļu laicīgās un garīgās mūzikas koncerti, vokālo ansambļu sadziedāšanās, pūtēju orķestru dižkoncerts, pūtēju orķestru koncerti, tautas mūzikas koncerts, tautas mūzikas ansambļu maratons, kokļu ansambļu koncerts, folkloras diena, tautas lietišķās mākslas izstāde, dizaina izstāde, “Tautas tērpu skate” un laureātu apbalvošana, tautas lietišķās mākslas un amata meistaru darinājumu tirgus, labāko amatierteātru izrādes, teātru brīvdabas izrādes, “Saieta nams”, mazākumtautību kolektīvu koncerti un pasākumi.

Kā nozīmīgu svētku sastāvdaļu KM izceļ ir viesu kolektīvu (tajā skaitā diasporu), mazākumtautību koncerti un pasākumi, kā arī pasākumus ar dominējošu bērnu un jauniešu līdzdalību svētku tradīcijas saglabāšanā un svētku pasākumos – bērnu un jauniešu izstāde “Dziedātāji, dancotāji, līgotāji”, bērnu un jauniešu veidotie telpiskie objekti izmantošanai pilsētvides reklāmas stendos, bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedums un labāko bērnu folkloras kopu koncerts.

“Nozīmīgākais pasākums svētkos ir Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerts un sadziedāšanas nakts pasākums Lielajā Mežaparka estrādē,” uzsver KM.

Svētku nedēļā Rīgā notiks pieci konkursi – fināli koriem, deju kolektīviem, pūtēju orķestriem, kokļu ansambļiem un vokālajiem ansambļiem. To laikā tiks noteikti mākslinieciski augstvērtīgākie kolektīvi.

Paredzēts, ka dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti tradicionāli notiks Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, tās teritorijā un citās šiem pasākumiem piemērotās vietās.

“Ņemot vērā, ka dziesmu un deju svētku pamats ir 137 gadus tautas uzturētā un koptā kora dziedāšanas tradīcija (18,5 tūkstoši dalībnieku) un 63 gadu ilgā skatuvisko tautas deju kustība (13,7 tūkstoši dalībnieku), kā tas tradicionāli ierasts, 2013.gada Dziesmu un deju svētku pasākumi Rīgā plānoti Mežaparka Lielajā estrādē (kora mūzikas koncerti) un Daugavas stadionā (deju lieluzvedumi). Abām minētajām pasākumu vietām ir atbilstošā kapacitāte uzņemt apjomīgu dalībnieku un skatītāju skaitu, kā arī abās vietās ir iespējams kvalitatīvi īstenot māksliniecisko programmu un nodrošināt koncertu tehnisko aprīkojumu (gaismas režijas realizācija, apskaņošana, scenogrāfijas realizācija),” norāda KM.

Atbilstoši mākslas žanra specifikai, pasākuma mākslinieciskajai koncepcijai un saturam 2013.gada dziesmu un deju svētku pasākumi plānoti arī “Arēnā Rīga”, Dailes teātrī, Doma baznīcā, Doma laukumā, Dziesmu svētku parkā, Latvijas Universitātē, Lielajā ģildē, Mazajā ģildē, Rīgas Latviešu biedrības namā, Rīgas pilsētas izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, Rīgas Svētā Jāņa baznīcā un Vērmanes dārzā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, koncertzālē “Ave Sol”.

Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku rīkotājs ir Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+