×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Izvēle no augstāka plaukta

Foto-LETAFoto-LETA

Prāgas hokeja klubs “Lev” ļoti pārliecinoši iekļāvies KHL, ar 12 spēlēs iegūtajiem 23 punktiem ieņemot otro vietu rietumu konferencē, un droši vien uzslavu par to pelnījis arī kluba ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs.

Četras sezonas viņš bija Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeris, bet pavasarī šādu amatu ieņēma “Lev”, kur savākta vesela buķete laba līmeņa NHL spēlētāju – Jirži Hulders, Jakubs Vorāčeks, uz lokauta laiku – slavenais slovāku aizsargs Zdeno Hara. Prāgas kluba budžets ir 19 miljoni eiro (Rīgas “Dinamo” – ap 12 miljoniem), tādēļ Sējējs tagad var izvēlēties pirkumus no augstāka plaukta.

– Necerēju, ka sezonas sākums būs tik labs, taču esmu ļoti priecīgs, – saka Normunds Sējējs. – Ja gribam kādu spēlētāju, tad vienmēr ar īpašniekiem var runāt. Protams, budžets nav neierobežots, bet papildinājuma iespējas ir.

– Kā komandu pieņēmuši tās spēlētāji un līdzjutēji?

– Hokejisti grib spēlēt, īpaši čehi. Publikas interese ir jāiekaro, jāparāda kaut kas īpašāks, nekā piedāvā Čehijas ekstralīga. Mēs esam konkurenti, būs vajadzīgs laiks. Rīgā ar “Dinamo” bija citāda situācija – te līdzvērtīga hokeja nebija.

– Šosezon četras spēles jums notiks Prāgas lielajā “O2 Arena” ar vairāk nekā 17 tūkstošiem vietu hokeja skatītājiem. Cik līdzjutēju cerat sagaidīt?

– Tikpat kā visas biļetes jau izpārdotas. Mēs tur regulāri nespēlējam tāpēc, ka arēna jau bija aizrunāta citiem pasākumiem.

– Vai, aizbraucot no Rīgas, nebija šaubu, jo Prāgā viss sākās no jauna, bet Popradā klubs “Lev” bankrotēja?

– Bija gan šaubas, gan pārdomas, bet es jau vairākus gadus pazīstu vienu no “Lev” akcionāriem un par viņu biju pilnīgi pārliecināts. Esmu Čehijā spēlējis, zinu valodu, daudzus cilvēkus un cenšos veidot sadarbību.

– Kas pie jums nesanāca Polam Šekuram?

– Nebija tā, ka nesanāca, bet mēs viņu ņēmām kā pirmās vai otrās maiņas centra spēlētāju, vēl nezinot, ka no “Baris” atbrīvosies Jirži Novotnijs, čehs ar vārdu. Treneri dod vairāk iespēju čehu hokejistiem, tāpēc Šekura kļuva lieks. Es viņu nepiedāvāju Rīgai, to izdarīja Pola aģents.

– Ko “Lev” šosezon grib sasniegt?

– Jāiekļūst izslēgšanas spēlēs un jāpārvar to pirmā kārta. Turpmāko noteiks daudz kas, arī veiksme un traumas. Ja līderi būs veseli, “Lev” tabulā vajadzētu būt normālā vietā.

– Vai Prāgas komandā var parādīties arī kāds latvietis?

– Kas to lai zina…

– Ko vari teikt par Rīgas “Dinamo” sekmēm?

– Klātienē esmu redzējis trīs “Dinamo” spēles. Manuprāt, šur tur pietrūkst meistarības, šur tur – veiksmes. Pret “Salavat Julajev” spēles pirmajā daļā rīdziniekiem bija daudz vārtu momentu, ja tos izmantotu, spēle būtu citāda. Mēs – tā es ieraduma dēļ “Dinamo” saucu joprojām – izejam ar lielu degsmi, cenšamies momentus realizēt, bet nesanāk, un viss noplok. KHL rietumu konference šosezon ir ļoti spēcīga, un nevar gaidīt, ka būs vieglāk. “Donbass” iespēlēsies un būs konkurenti.

– Ar “Dinamo” šķīrāties kā draugi?

– Domāju – jā. Es te paveicu normālu darbu, tagad cenšos to darīt citur. Mums nekas nav jādala. Man katrā ziņā ne pret vienu nav pretenziju, dzīve iet uz priekšu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+