×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. jūnijs, 2017
Drukāt

Aivars Borovkovs: Izvēlējās zināmu nelaimi, nevis nezināmu laimi (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Aivars Borovkovs

Pagājušās nedēļas svarīgākais notikums – pašvaldību vēlēšanas, to norisi un rezultātus komentē Latvijas Juristu biedrības prezidents, viens no enciklopēdijas “Nekropole.info”  veidotājiem Aivars Borovkovs.

Pirms vēlēšanām pārņēma sajūta, ka valsts ir sajukusi prātā. Vērojot sociālo tīklu aktivitāti, radās iespaids, ka ikviens uzskata par pienākumu ne tikai vēlēt, bet būt arī kādā sarakstā. Priekšvēlēšanu aģitācija ļoti ātri kļuva destruktīva un histēriska, bez lietišķuma. Ceru, ka pēc šīm vēlēšanām liela daļa uztracināto “atjuks” atpakaļ, bet ievēlētie sāks lietišķi runāt un strādāt. Rīgā gan mieru nesaredzu. Daudz kas atkarīgs no “Saskaņas”/”GKR” ļaužu spējas ar cieņu izturēties pret opozīciju. Iespējams, Trukšņa fenomens Jūrmalā ir prasme sēdēt pie viena galda tām padsmit sīkpartijām. Man ļoti patika Jāņa Lāčplēša teiktais, ka viņš ne visiem spēs iedot roku, bet ir gatavs strādāt savas pilsētas labā.

Manuprāt, pašvaldību vēlēšanu kampaņas laikā bija mēģinājums cilvēkus dalīt pēc nacionālās pazīmes, kas ir ļoti bīstami. Man kā vēlētājam ļoti destruktīvs šķita uzstādījums “Gāžam!”. Latvijā nav tik daudz cilvēku, lai tā plēstos. Katrā vēlēšanu sarakstā varēja atrast cienījamus cilvēkus, kuriem var uzticēties un par kuru personīgām pozitīvām īpašībām runāt.

Uzskatu, ka pašvaldību vēlēšanu rezultāti Rīgā ir objektīvi. Es brīnos par “Vienotību”, kas par savu lokomotīvi nevirzīja Olafu Pulku: viņš, ilgus gadus strādādams Rīgas domē, ir kompetents un varēja daudz cienīgāk pārstāvēt šo sarakstu. Manuprāt, “Vienotība” jau otrās pašvaldību vēlēšanās Rīgā izturas nesaprotami pavirši. Jau iepriekšējās no šīs partijas priekšplānā bija izvirzīta persona, kura vairāk atgrūž, nevis piesaista vēlētājus. Šajās atkal atkārtojas tā pati situācija. “Vienotības” izvirzītā pirmā persona nav harismātisks līderis. Tāpat domāju, ka Jānis Bordāns, pirmsvēlēšanu maratonā noliekot priekšā Jutu Strīķi, kā politiķis ļoti zaudēja. Strīķes uzstādījumu, ka viņa nāk cīnīties ar korupciju Rīgas domē, vērtēju kritiski, jo viņa ar to varēja nodarboties jau trīspadsmit gadus.

Manuprāt, pilsētu pirmajām personām vajadzētu garantēt vietu parlamentā, jo viņi vislabāk zina, kas reģionos ir vajadzīgs, nevis kaut kādi izbijuši sportisti, dziedātāji vai aktieri, kuri “stumda mākoņus” un ir ierauti aizkulišu spēlēs.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanas iezīmēja tendenci, ka vēlētāji balso par sava veida stabilitāti. Daļēji šis princips saglabājies arī šajā reizē. Ļaudis labāk izvēlējušies zināmu nelaimi, nevis nezināmu laimi. Runājot par Rīgu, es piekrītu viedoklim, ka nevis “Saskaņa” uzvarēja, bet zaudēja tie, kas azartiski gribēja to gāzt. Tas, ka par “Saskaņu” un “Gods kalpot Latvijai” nobalsoja 50,85 % vēlētāju, pirmkārt, liecina, ka, patīk kādam vai nepatīk, šis balsojums tomēr ir etnisks. Otrkārt, histēriskie uzsaukumi, ka visi krievi ir zagļi, utaini vatņiki un Kremļa spiegi, ne tik daudz mobilizē latviešus, kā mobilizēja visus nelatviešus. Tā retorika, ko pieļāva partijas, kuras sevi dēvē par latviskām, bija vairāk nekā nekorekta. Cik ilgi tā var destruktīvi apsaukāties? Tas tikai radikalizē ielas demokrātiju. Ja gan “Saskaņu”, gan tās elektorātu zīmē kā potenciālu draudu Latvijas valsts pastāvēšanai, tā jau ir ārkārtīgi liela valstiska politiska problēma. Tas liecina, ka latviskā iedzīvotāju daļa neprot sarunāties ar cittautiešiem. Turklāt primitīvākajai sabiedrības daļai tiek potēta attieksme, ka cittautieši ir Latvijai nedraudzīgi cilvēki un okupanti. Diez, kur tie tīrasiņu latvieši dzīvo? Manuprāt, katrs no mums zina daudzus nelatviešus, par kuru lojalitāti nav nekādu šaubu un kuri ir ļoti kārtīgi Latvijas cilvēki. Mūžīgā antagonismu un ienaidnieku meklēšana uz labu neved. Manuprāt, tā ir ļoti slidena un bīstama kārts.

Uzskatu, ka vēlētāju vidējā aktivitāte – 50,41% – nav zema. Ļoti daudziem tas bija protesta balsojums. Faktā, ka desmitiem tūkstoši latviešu aizbraukuši no Latvijas, nezin vai var vainot cittautiešus. Tas ir tiešs akmens lielo varas partiju dārziņā, kuras vada Latviju visus šos gadus.

Lielākoties ne jau vietējās varas dēļ ļaudis tik lielā skaitā devušies prom no valsts. Viņi to ir darījuši kopējās lielās politikas dēļ. Te ir runa gan par nesamērīgo nodokļu politiku, gan uzpūsto valsts pārvaldi utt. Ar šādu varas aparātu un nesamērīgajiem izdevumiem naudas valstī nekad nepietiks.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la-vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 2. To gāzēju vidū nebija neviena profesionāļa,kas būtu ar saviem darbiem pierādījis savu varēšanu.Tāpat tā nacinālā kārts pat no daudzu latviešu puses nav pieņemama.

 3. Viss jau ir pareizi pateikts. Liela daļa cilvēku nemaz nebalsoja, jo sen jau atrodas aiz Latvijas robežas. Palikušie vadās sazin pēc kā ,bet taisnība, ka izvirzītie līderi nebija tautā ne mīļi , ne cienīti. Un rezultātā rodas parastas dusmas un neapmierinātība un nevēlēs tos ļoti “zināmos” , jo viņi tiešām ir atpazīstami ar kaut ko negatīvu un tādēļ vienkārši atstāj tos pašus – dažreiz tiešām tikai tādēļ, lai neiekļūtu tie jaunie nemīlētie.
  Nekas nesanāks normāls, ja netiksim vaļā no tām sejām un vārdiem, kuri kaut kādā veidā jau atpazīti visus šos Latvijas lejupslīdes gadus…Pie tam tauta jau sen saprot, ka nekas vairāk kā nodokļi un balss vēlēšanu dienā, nevienu neinteresē. Latvieši latviešiem neuzticas.

 4. lieta tāda, ka tā “laime” bija labi zināma. Kopš 90 gadiem Rīgā šiverēja lielā “laime” gan Saimnieks, gan Latvijas ceļš, gan LSDSP, gan Jaunais laiks un neko citu pa aplam saķēzītu šmuckanālu par fantastisku summu pilsētai izdarīt nespēja. Var jau riet uz remontētām skolām, bērnudārziem,kultūras iestādēm,beidzot sakoptiem pilsētas parkiem,izgāztuves sakārtošanu un ielu remontiem, ja patīk, bet fakti ir spītīgi..

 5. Vispār jautri vecais čekas darbinieks tagad sāk mācīt Latviešus ! Redziet tie neprot sarunāties , krievus uzskata par okupantiem un utīm ! Jā ,tā ir patiesība jo tie ir neapgāžami -FAKTI. Pimēram Rīgas paš-v. v . demonstrē cik destruktīvi spēku klatbūtne ir LATVIJĀ. Līdzīgi kā Ukrainas Donbasā -šarikoviešu pulki….ukraiņi tagad ir tikuši vaļā no šīs utainās varzas un iet ātri uz priekšu. Lai saprastu etnisko šarikovu samadzeņu instalācijas Arhaiskumu ir japaskatās Aleksandra SOTNIK kanāls YouTube intervijas…..Kalpojot par uzskatāmu piemēru tam kapeic etniski arhaiskie tautu prototipi nespēj veidot sarežģītas struktūras , veiksmīgi funkcionējošas valstis. Valstis kļūdas ir mūsdienu arhaiskā prāta funkcionālās nespējas fakta apliecinājums.Nespējot evalucionēt- valstis kļūdas,lielākajā vairumā veido arābi ,āfrikāņi etniskā Dienvidamerika, Saud Arābija ,Katara,arābi,Pakistāna , Indija ,Krievija ,Venecuēla…tām nevar palīdzēt Izglītība …”Genētika nosaka smadzeņu neironu saišu karti….pasaules uztveri. Valstis var kalpot par lielisku izejvielu piegādes avotu.

  • Да вы больной на всю голову, однако.

   • Obosri, vanjka, zanavesku, no svoju, prokljatij hrjusskij pidarast – vanjka/urla/ljiljiPljutjinovec!
    Katru jauku Dienu,
    Nosit vienu krievu!
    Attiiri savu Zemi
    No vanjku pidarastiem!

    • Эх, как вас клинит то, Даце! Да у вас течка ей богу. Убей себя об стену, дурочка!

   • Obosri, vanjka, zanavesku, no svoju, prokljatij hrjusskij pidarast – vanjka/urla/ljiljiPljutjinovec!
    Katru jauku Dienu,
    Nosit vienu krievu!
    Attiiri savu Zemi
    No vanjku pidarastiem!

    • kuriem te nebūtu vietas Atbildēt

     par krieviem es precizētu:
     – boļševiku-šarikovu;
     – imperiālistu;
     – kremļa 5.kolonas bojeviku;
     – ģenētisko kosmopolītu.

   • Aizver savu anaalo atveri, krieveli!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+