Kultūra
Kultūrpolitika

Izvēlēsies Baltijas Jauno mākslinieku 0

Publicitātes attēls

Sākas tiešsaistes balsojums par Baltijas Jaunā mākslinieka balvas (Baltic Young Artist Award) nominantiem, informē rīkotāji.

Apbalvojumam šogad kandidē 75 mākslinieki, kas izglītību ieguvuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijās. Balsojums norisināsies līdz 9. novembrim konkursa vietnē balticyoungartistaward.eu un sabiedrisko mediju platformā lsm.lv/balva.

Baltijas Jaunā mākslinieka balva dibināta pirms gada, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu to profesionālo darbību. Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds starptautiskas žūrijas izvēlētam uzvarētājam piešķir naudas prēmiju 2000 eiro apmērā, kā arī organizē uzvarētāja izstādi. Tiešsaistes balsojuma uzvarētājs iegūs 500 eiro prēmiju.

“Baltijas Jaunā mākslinieka balva ir strauji augošs notikums Baltijas mākslas vidē, par ko liecina pieaugošā jauno mākslinieku interese. Šogad pieteikumu skaits palielinājies teju par trešdaļu, īpaši aktīvi bijuši tieši mākslinieki no Latvijas,” atklāj Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle Elīna Vikmane. Vienlaikus viņa uzsver: “Balva izgaismo jaunos talantus Baltijas reģionā, ļaujot tos iepazīt gan mākslas mīļotājiem, gan profesionāļiem, kas cieši saskan ar topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja misiju.”

“Jauno mākslinieku darbiem ir atšķirīga enerģija, tajos ir drosme un domas neatkarība. Laikam ejot un briestot konceptuālajām pieejām un tehniskajām prasmēm, redzama unikāla rokraksta un mākslinieka personības veidošanās. Esmu priecīga par iespēju piedalīties šajā procesā – pamanīt un atbalstīt mūsu nākotnes talantus,” komentē viena no balvas organizatorēm un žūrijas pārstāve Andra Orna.

LA.lv