×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Izvēlēta skaistākā pastmarka un izlozētas balvas balsotājiem

Noslēdzies “Latvijas Avīzes” un “Latvijas Pasta” kopīgi organizētais konkurss par skaistāko pastmarku, ko “Latvijas Pasts” laidis klajā 2011. gadā. Kopumā balsošanā piedalījās 2685 dalībnieki.

 

Par skaistuma etalonu “Latvijas Avīzes” lasītāji izvēlējās pastmarku ar nosaukumu “Roze”, savukārt interneta balsotāji skaistākās pastmarkas godā cēluši pastmarku ar nosaukumu “Strūves ģeodēziskais loks”. Pēc kopējiem balsošanas rezultātiem par “Latvijas Pasta” 2011. gadā izdoto skaistāko pastmarku kļuvis “Strūves ģeodēziskais loks”, kas saņēmis vislielāko balsu skaitu.

Noskaidroti arī akcijas loterijas uzvarētāji. Galveno balvu – personalizētu pastmarku – laimējusi Kristīne Miķelsone no Rīgas. “Latvijas Pasta” 2011. gadā izdoto pastmarku pilnu komplektu saņems Ilze Rocēna no Rīgas, Broņislava Beča no Rīgas, Ilze Griezāne no Līvāniem, Arvīds Šukevics no Ozolniekiem, Gunārs Kārlis Grigals no Vārkavas.

Interneta balsotāju loterijā “Latvijas Pasta” 2011. gadā izdoto pastmarku pilnu komplektu saņems: vberzins@…lv, intake@…lv, karinace@…lv, milda.ziemane@…lv, jane.vlasenko@…com. Personalizētu pastmarku laimējis aivars.ratkevics@…lv

Lai vienotos par balvu saņemšanu, konkursa rīkotāji ar loterijas uzvarētājiem sazināsies personīgi. Tālrunis uzziņai 67096362.

 

Uzziņa

“Latvijas Avīzes” lasītāju balsojuma uzvarētāja

Māksliniece Lilija Dinere: “Kad 2010. gadā sākās pastmarku sērija “Ziedi”, pirmais manis zīmētais zieds uz pastmarkas bija peonija. Konsultējoties ar “Latvijas Pastu”, izlēmām, ka nākamo vajadzētu rozi, jo tā nes īpašu noskaņu, kā arī ir cieņas un mīlestības apliecinājums. Roze ir zieds, kas patīk ļoti daudziem. Šīs pastmarkas izstrādes process nemaz nav bijis vienkāršs, jo sākumā roze ir jāizpēta. Jānoskaidro tās izcelsme un tas, kā tā tiek selekcionēta. Jāpēta zieda uzbūve un citas smalkas detaļas. Pēc tam jāizvēlas tēls un jāzīmē. Tad notiek pats gleznošanas process, kad puķe it kā uzzied uz papīra. Gleznoju to lielā izmērā, pēc tam attēls attiecīgi samazināts un iekomponēts pastmarkas formātā. Pastmarkas izgatavošana nav vienas vai divu dienu darbs. Kā minimums tas aizņem pāris mēnešus. Visatbildīgākais procesā ir atrast īsto tēlu, ko vēlies attēlot uz pastmarkas.”

 

Interneta balsojuma uzvarētāja

Māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja: “Šī manis veidotā pastmarka ir paredzēta kā vienots bloks. Latvijā ir ierasts, ka tajā esošās pastmarkas ārā neplēš, bet atstāj katru savā vietā, lai gan ārzemēs bieži dara pretēji. Skaistāk jau izskatās, ka abas pastmarkas ir kopā. Pastmarku veidojot, gribēju informāciju par Strūvi salikt kopā, iekļaujot gan Tērbatas universitātes profesora portretu, gan mērinstrumentus. Konsultējos ar Rīgas Tehnisko universitāti, lai visu attēlotu precīzi. Tāpat blokā ir iekļauta Jēkabpils un Sestukalns, kur atrodas Strūves ģeodēziskie punkti, ar visām ģeogrāfiskām koordinātām. Vidēji pastmarkas izveide prasa divu mēnešu darbu, bet šī tapa ilgākā laikā.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+