Ekonomika
Bizness

Izvēlēti pašmāju uzņēmumi, kuri pretendēs uz 15 000 eiro0


“Creative Business Cup”.
“Creative Business Cup”.
Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā kopstrādes telpās Teikums tika aizvadīts jauno uzņēmēju konkursa “Creative Business Cup” pusfināls, kura laikā 20 izvēlētie dalībnieki klātesošajiem prezentēja savas inovatīvās biznesa idejas.

Sīvā konkurencē žūrijas pārstāvji noteica piecus spēcīgākos pretendentus, kuri rudenī turpinās cīņu nacionālajā finālā.

Starptautiskais konkurss Latvijā tiek organizēts jau sesto reizi, un tā uzvarētājs iegūs iespēju doties uz lielo finālu, kas novembrī norisināsies Kopenhāgenā “Global Entrepreneurship Week” nedēļas ietvaros.

Par šī gada daudzsološākajiem uzņēmumiem tika atzīti “CastPrint”, “CheeksUp”, “Safe & Stable”, “Gamechanger Audio” un “BlindArt”, kas katrs pārstāv dažādus radošo industriju segmentus.

Inovatīvo 3D poligrāfijas ģipšu ražotājs “CastPrint” piedāvā progresīvu pieeju lūzumu ārstēšanai, virtuālā bērnu spēle “CheeksUp” paaugstina produktivitāti logopēdiskajā terapijā, automatizējot skaņas atkārtošanos un izmantojot artikulēšanas uzdevumus.

Mūzikas inženieru kompānija “Gamechanger Audio” ražo inovatīvus elektroniskos mūzikas izstrādājumus, sociālais uzņēmums “BlindArt” izstrādā mūsdienīgus un funkcionālus dizaina priekšmetus, iesaistot cilvēkus ar redzes traucējumiem.

Savukārt studentu radītais zīmols “Safe & Stable” piedāvā uzlabotu balto spieķi ar ultraskaņas sensoru cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Izvēloties spēcīgākos pretendentus, tika ņemti vērā divi būtiski kritēriji – pirmkārt, uzņēmuma izstrādātajai biznesa idejai bija jābūt inovatīvai un radošās kompetencēs balstītai, un, otrkārt, žūrija vērtēja arī jaunuzņēmuma darbības potenciālu un ilgtspēju starptautiskā mērogā.

Visi pieci finālisti šoruden oktobrī turpinās dalību konkursa nākamajā kārtā un cīnīsies par nacionālā uzvarētāja titulu.

Savukārt jau novembrī viņi varēs sevi pierādīt starptautiskajā finālā Dānijā līdzās vairāk nekā 70 citu valstu pārstāvjiem un pretendētu uz galveno balvu – 15 000 eiro.

Pieredzes gūšanai uz Kopenhāgenu varēs doties arī otrās un trešās vietas ieguvēji, un papildus tam “Creative Business Cup” ietvaros Rīgā norisināsies “Baltic Sea Region” meistarklase un konkurss, kurā piedalīsies nacionālie uzvarētāji no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm.

“Creative Business Cup” ir globāla mēroga iniciatīva, kuras centrā jau tradicionāli ir radošās uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana.

Konkursa mērķis ir atbalstīt inovatīvas idejas un veicināt to attīstību, pulcējot uzņēmējus no visas pasaules.

Izvēlētajiem dalībniekiem ik gadu tiek sniegta iespēja satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, apmainīties ar pieredzi un idejām, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākai attīstībai, vienlaicīgi gūstot neatsveramu pieredzi.

Saistītie raksti

Konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators sadarbībā ar “Jauno uzņēmēju centrs “Jobs&Society””. Konkursa partneri – Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts.

“Creative Business Cup” finansē ERAF projekta “Reģionālie biznesa inkubatoru un Radošo industriju inkubators” ietvaros.

LA.lv