Mobilā versija
+16.2°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
3. marts, 2016
Drukāt

Izvēlēts vāka mākslinieks pasakas “Koklētājs un vilks” japāņu izdevumam

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

Noslēdzies ilustrāciju konkurss, kurā ikviens interesents bija aicināts kļūt par Japānā izdotās latviešu teikas “Koklētājs un vilks” grāmatas ilustratoru – tā ir jau trešā grāmata latviešu tautas pasaku sērijā, kas iznāks Japānā, LA.lv uzzināja Ārlietu ministrijā.

Konkursa vērtēšanas komiteja, kurā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, 3. martā paziņoja konkursa rezultātus.

Trešo vietu konkursā ieguva Melānija Vilka, kuru pazīst arī “Lauku Avīzes” bērnu grāmatu lasītāji, otro vietu – Renārs Gradiņš, savukārt par labāko ilustrāciju tika atzīts Mika Čavarta darbs. Tādējādi mākslinieks ieguvis tiesības veidot grāmatas ilustrācijas un īpaši organizētā braucienā apmeklēt Rūjienas sadraudzības pilsētu Japānā Higašikavu.

Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma izvēlējās Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde. Viņa izraudzījās Japānas auditoriju iepazīstināt ar latviešu tautas teiku, kura īpašā veidā atspoguļo mākslas spēju pārvērst ikvienas būtnes dabu, izgaismojot un stiprinot labo, kas ir katrā no mums.

Grāmatu sērijas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata iecerēta A4 formātā cieto vāku sējumā, krāsainā drukā, un tās apjoms būs 24 lappuses. Projekta īstenotājs – Seisa Universitātes profesors Gendžiro Ito.

Izdevuma tapšanu atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Ārlietu ministrija un Rūjienas novada pašvaldība.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+