×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Izvēlies lielisko aveņu šķirni ‘Polka’

Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Par populāru ogulāju kļuvusi rudens aveņu šķirne ‘Polka’. Visi, kas to audzē, nebeidz vien slavēt.

Ogu ieguvei jau vairākus gadus šo šķirni audzē  LLU mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce”. Augļkopības nozares vadītāja Svetlana Jarmoliča uzskata, ka šī šķirne patlaban ir rudens aveņu karaliene. To atzinuši arī citi lieli un mazi audzētāji.

Turklāt rudens avenes ir izcili labas tāpēc, ka sāk ražot laikā, kad zemenes beigušās, bet ābolu vēl nav. Noražojušos dzinumus katru gadu nogriež, līdz ar to iespējams viegli kopt apdobes, augi neslimo.

Kas īpašs? ‘Polka’ sāk ražot jau augusta sākumā, krietni agrāk par citām rudens avenēm, arī populārajām ‘Polana’, ‘Babje Ļeto’. Ogas ir saldas, sārtas, lielas, skaistas, diezgan stingras. Lai nesaspiestos, realizācijai uzreiz ieteicams lasīt nelielās plastmasas kastītēs. Ja vāc ievārījumam, var likt arī grozā.

Daži aveņu audzētāji iesaka: vācot nelielu daudzumu, var papūlēties un avenes nokniebt ar visu kātiņu. Serdīte odziņai palīdzēs saglabāt formu un svaigumu, kas sevišķi svarīgi, transportējot un ilgāk glabājot.

Ražo bagātīgi un ilgi, līdz salnām. Ja salnu nav, kā tas bija pērn, ogu sezona var ilgt no augusta līdz novembrim. Protams, vēlā rudenī ogu kvalitāte nav tik laba, bet tukšajā laikā garda katra odziņa.

Dzinumi ir vidēji augsti un stāvi.

Kur nopirkt? Šī Polijā izveidotā šķirne ir patentēta un aizsargāta. Nelielos daudzumos mazdārziņu vajadzībām ‘Polkas’ stādus var meklēt vietējās stādaudzētavās, tirgos, sarunāt ar citiem dārzu mīļiem. Sākumā ar desmit stādiem pilnīgi pietiek.

• Stādaudzētavā “Blīdene” (Saldus novadā, tālr. 29440362) ‘Polka’ kailsakņi maksās aptuveni 1 eiro.

• Zemnieku saimniecībā “Aizalksnas-2” (Tīnūžos, tālr. 29177071) kailsakņus varēs iegādāties par 1–5 eiro.

• Stādaudzētavā “Sakstagals” (Rēzeknes novadā, tālr. 29440655) konteinerstādi maksās 2–2,5 eiro.

• SIA “Pūres dārzi” (Pūrē, tālr. 29974941) kailsakņu stādi būs nopērkami par 1,5–2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+