Kultūra
Māksla

“Jaunie talanti Latvijas simtgadei” – izvēlies nākamos “Simtgades loterijas” māksliniekus!0

Finanšu ministrijas publicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) atklāta izstāde-konkurss “Jaunie talanti Latvijas valsts simtgadei”. Izstāde LMA telpās apskatāma līdz 24. maijam, kad tiks paziņoti konkursa uzvarētāji, ko noteiks ekspertu žūrijas un sabiedrības balsojums, informē Finanšu ministrija.

Pieci darbi, kas tiks visaugstāk novērtēti, nokļūs uz VAS “Latvijas Loto” nacionālās momentloterijas Simtgades loterija jaunajiem talantiem veltītās sērijas biļetēm, savukārt gleznu autori saņems vienreizēju atbalstu sava talanta pilnveidošanai 500 eiro apmērā.

Kopumā konkursam saņemti 28 jauno mākslinieku darbu pieteikumi, kas atspoguļo Latvijas tautas vērtības valsts simtgadei, kopā veidojot Latvijas valsts vērtību krātuvi, ko nodot no paaudzes paaudzei. Līdz laureātu paziņošanai stipendiju konkursa dalībnieku veikumu vērtēs žūrija, kurā būs Latvijas Mākslas akadēmijas, Finanšu ministrijas un “Latvijas Loto” pārstāvji. Vienu no pieciem uzvarētājiem noteiks izstādes apmeklētāju balsojums, tādēļ ikviens aicināts līdz 23. maijam aiziet uz izstādi un nobalsot par savu favorītu.

Galerijas nosaukums

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola: “Ar Latvijas iedzīvotāju atbalstu Simtgades loterijas projektam mums ir izdevies izveidot stipendiju atbalsta programmu — jau tuvākajās nedēļās vairāk kā 400 vidējo izglītības iestāžu spožākajiem absolventiem tiks pasniegtas pirmās stipendijas. Savukārt sadarbībā ar LMA ir sperts solis tālāk mākslas attīstības atbalstam.”

Latvijas Loto valdes priekšsēdētāja Maija Kubli: “Pateicoties iedzīvotāju lielajai atsaucībai, mums ir iespēja piedāvāt jaunu Simtgades loterijas sēriju ar jauniem laimestiem un unikālu dizainu. Tā ir iespēja ne tikai vairot Latvijas mākslinieku atpazīstamību un cildināt Latvijas tautas vērtības, bet arī atbalsts jauniem un talantīgiem cilvēkiem. Sadarbībā ar LMA jau esam izveidojuši Simtgades loterijas trešo dizaina sēriju, kura šobrīd ir pārdošanā; ceru, ka, šo sadarbību nostiprinot, mums izdosies sabiedrību iepazīstināt ar vēl daudziem jauniem talantiem.”

Sadarbībā ar LMA tapusi arī Simtgades loterijas trešā sērija, kuru biļešu dizainu rotā jauno un daudzsološo mākslinieku darbi – Annas Pabērzas darbs “Zeme”, Kristīnes Kutepovas darbs “Dabas spēks”, Dāvja Ozola darbs “Pietura”, Alises Bēržvades darbs “Tilts pār Daugavu” un Lauras Veļas darbs “Iebridu Brikšņos”. Arī Simtgades loterijas trešās sērijas darbi ir izstādīti LMA telpās līdz 24. maijam.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš norāda, ka Simtgades loterijas biļetes ar LMA studentu darbu reprodukciju ir dubultspēks radošai iedvesmai un īstai radošai veiksmei.

Simtgades loterija ir daļa no Latvijas Loto iniciatīvas veidot Latvijas vērtību virtuālo muzeju. Tā mērķis ir apkopot visu labo, kas veidojis mūsu Latviju un turpina to darīt joprojām. rojekta ietvaros ikviens aicināts papildināt šo Latvijas simtgades vērtību sarakstu interneta vietnē www.simtgadesvertibas.lv un kopā izveidot unikālu dāvanu Latvijai valsts 100. dzimšanas dienā.

Līdz šim 100 000 eiro laimējuši astoņi, bet 10 000 eiro – 31 dalībnieks. Savukārt nelaimējušajām biļetēm tiek dota otra iespēja iepriecināt savus īpašniekus īpašā papildspēlē.

LA.lv