×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Uz palestīniešu raķetēm Izraēla atbild ar gaisa triecieniem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izraēlas bruņotie spēki otro dienu turpina pret palestīniešu kaujiniekiem Gazas joslā uzsākto militāro operāciju “Nesatricināmā klints”, kuras mērķis ir darīt galu Izraēlas dienviddaļas apšaudīšanai ar raķetēm, kā arī kustības “Hamas” militārās infrastruktūras iznīcināšana.

Gazas joslā valdošās palestīniešu radikālās kustības “Hamas” bruņotā spārna kaujinieki apšaudījuši ar raķetēm Jeruzalemi, Telavivu, Aškelonu, Ašdodu un Haifu. Šī bija pirmā reize kopš 2012. gada, kad Gazas joslā izvietotie kaujinieki ir apšaudījuši ar raķetēm Jeruzalemi, atzīmē ziņu aģentūra “Reuters”. Lielākā daļa raķešu trāpīja klajās vietās, nenodarot postu, un vismaz 23 raķetes pārtvēra Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma “Dzelzs kupols”. Raķešu apšaudes notika laikā, kad Izraēla pastiprinājusi gaisa triecienus pret Gazas joslu. Starp Izraēlas aviācijas bombardētajiem mērķiem bija aptuveni 120 apslēpti raķešmetēji, islāmistu kaujinieku komandcentri, tuneļi, kā arī vairāku kaujinieku komandieru mājas. Izraēlas armijas operācijā pret palestīniešu kaujiniekiem Gazā kopš otrdienas ir nogalināti 38 palestīnieši un ievainoti vairāk nekā 300, vakar paziņoja palestīniešu mediķi. Vairākos gaisa triecienos nogalināto vidū ir arī sievietes un bērni.

Izraēlas armija desmit minūtes pirms triecieniem kaujinieku mājām brīdina par gaidāmo uzbrukumu, tomēr vairāki kaujinieku radinieki atteikušies evakuēties. Palestīniešu kustības “Hamas” bruņotā spārna pārstāvis brīdinājis, ka kaujinieku operācijas Izraēlā tiks paplašinātas, ja Izraēla Gazas joslā turpinās uzbrukt civiliedzīvotāju mājām.

Analizējot konflikta saasinājumu Gazā, raidsabiedrība BBC atzīmē, ka abām konfliktā iesaistītajām pusēm būs grūti pārliecināt sabiedrību par savas rīcības pareizību. Palestīniešu kustības “Hamas” radikālajam spārnam ir niecīgas izredzes pārliecināt savus tautiešus, ka raķešu uzbrukumi Izraēlai dos ko vairāk nekā nāvi un iznīcību Gazā. Izraēlas amatpersonas uzskatīja, ka raķešu apdraudējums no Gazas joslas ir beidzies, bet tagad Telavivai nācies atzīt, ka palestīniešu kaujinieku rīcībā varētu būt vēl aptuveni desmit tūkstoši raķešu.

Izraēlas aizsardzības ministrs Moše Jaalons vakar paziņojis, ka kampaņa pret “Hamas” tuvākajās dienās paplašināsies un “prasīs augstu cenu”. Izraēla brīdinājusi, ka varētu iesūtīt Gazas joslā karaspēku. Aktīvajā armijā jau iesaukti vairāki simti rezervistu, un valdība pilnvarojusi armiju vajadzības gadījumā mobilizēt vēl 
40 000 rezervistu. Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu runasvīrs Marks Regevs apstiprinājis, ka “situācija drīzāk virzās uz eskalāciju nekā deeskalāciju”.

2012. gadā ar Ēģiptes aktīvu starpniecību izdevās panākt pamieru starp “Hamas” un Izraēlu, taču tagad Kairai jārisina iekšpolitiskās problēmas un maz ticams, ka Ēģipte tuvākajā laikā varētu uzņemties vidutāja lomu palestīniešu un Izraēlas sarunu rīkošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+