×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Izvērtēs domes iesniegumu ES finansējuma saņemšanai LNMM rekonstrukcijai

lnmm0102

Kultūras ministrija (KM) janvārī plāno pabeigt vērtēt Rīgas domes projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fonda finansējuma saņemšanai, lai varētu sākt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukciju.

Rīgas dome jau iepriekš paziņoja, ka līgumu ar būvniekiem slēgs tikai tad, kad būs apstiprināts Eiropas Savienības fondu finansējums, kas varētu būt līdz astoņiem miljoniem latu.

Konkursā par tiesībām veikt LNMM ēkas rekonstrukciju uzvarējusi būvfirma “Re& Re”, apņemoties to izdarīt par 19,8 miljoniem latu bez pievienotās vērtības nodokļa, iepriekš informēja Rīgas domes Īpašuma departaments.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 105 gadus, tāpēc Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu.

2011. gada sākumā tika noslēgts līgums ar Lietuvas arhitektu biroju “Processoffice” par rekonstrukcijas būvprojekta izstrādi, un tika lēsts, ka būvdarbi sāksies jau šogad. Tomēr būvprojekta izstrāde krietni iekavējās un līdz ar to ‒ arī paredzamais rekonstrukcijas sākums.

“Processoffice” pērn aprīļa sākumā iesniedza Latvijas Nacionālā mākslas muzeja būvprojektu par apmēram 23 miljoniem latu, kas būtiski pārsniedza iepriekšējās aplēses, un pašvaldībai šāda summa nebija pieņemama, tādēļ muzeja rekonstrukcijas projekta prognozēto tāmi tika lūgts pārstrādāt, taču, pēc toreizējās informācijas, tāme arī pēc pārstrādāšanas un izvērtēšanas palika līdzšinējā apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+