×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Izveseļoties palīdzēs klauni

Foto - Almants PoikānsFoto - Almants Poikāns

Ar nākamā gada vasaru Latvijas slimnīcās sāks izmantot klaunu terapiju, palīdzot mazākajiem pacientiem ātrāk izveseļoties. Šādu ārstēšanas veidu visā pasaulē pielieto intensīvajā terapijā, neonataloģijas, onkoloģijas, ķirurģijas un rehabilitācijas nodaļās, kā arī ar autismu sirgstošiem un no vardarbības cietušiem bērniem.

 

Bērnu klīniskās universitātes darbiniekus un pacientus īpašās meistarklasēs ar šo terapiju iepazīstināja viesi no Izraēlas – profesors Arturs Eidelmans un klauni Ābrams Koens un Jākovs Švili.

Terapijas mērķis ir palīdzēt bērniem aizmirst un pārvarēt bailes, sāpes, dažādas negatīvas emocijas, kas rodas ārstēšanas procesā. Lielākoties tas tiek darīts ar spēļu, komunikācijas un smieklu palīdzību.

Klauni ir ģērbušies krāsainās drānās ar lielām kabatām, kur ir lelles, ziepju burbuļi un citi brīnumi. Viņi staigā ar sarkaniem un apaļiem deguniem. Terapijas pamatā ir improvizācija, kas balstās uz līdzdalības principu un konkrētā bērna vēlmi un iespējām, ļaujot tam justies iesaistītam notiekošajā.

Kā pastāstīja projekta koordinatore Latvijā Marianna Milovska, drīzumā tiks izsludināts konkurss, lai atrastu piemērotus cilvēkus, kas veiktu klaunu terapiju. Pretendenti vairāk informācijas var meklēt www.drklauns.lv un www.facebook.com/drklauns.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+