×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Izvesto piemiņas koncertā – īpaši komponēts Uģa Prauliņa darbs (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Fonds “Sibīrijas bērni” svētdien, 14. jūnijā, rīko vairākus pasākumus uz Sibīriju izvesto cilvēku piemiņai, portālam LA.lv pastāstīja fondā.

Piemiņas sarīkojumi sāksies ar ceļojošo izstādi “Sibīrijas bērni” un bērnu zīmējumu izstādi, kas no 12. līdz 14. jūnijam apskatāma Melngalvju namā.

Svētdien, 14. jūnijā, no plkst. 10 līdz 12 Melngalvju namā notiks fonda rīkota konference “1941. gada 14. jūnija piemiņai”. Jau no plkst. 9 Sibīrijas bērni pulcēsies uz kafiju ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, konferences dalībniekiem un viesiem. Konferences laikā tiks apbalvoti skolēnu sacerējumu konkursa “Sibīrijas bērni” labāko darbu autori un notiks darbu lasījumi.

14. jūnijā plkst. 12.30 kopīgi tiks nolikti ziedi pie pieminekļa “Bārenīte” Pils laukumā.

Plkst. 14 Kino Splendid Palace varēs noskatīties Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Bērnības zeme Sibīrija” un “Sibīrijas bilance.

Dokumentālā filma “Bērnības zeme Sibīrija” turpina filmu sēriju par 1941. gada izsūtījumu. 14. jūnija izsūtītie bērni, nu jau cienījamā vecumā, grib aizbraukt uz savām bērnības vietām Sibīrijā. Tur bija aukstums un bads, zuduši tuvinieki, bet tā ir viņu vienīgā bērnība, kurā bija saule un sniegs, draugi un cilvēki, kuri palīdzēja izdzīvot. Kā tur izskatās tagad, vai kāds vēl viņus atceras?

Dokumetālā filma “Sibīrijas bilance” – 2010. gada vasarā kopā ar filmēšanas grupu no Latvijas uz Sibīriju devās 1941. gadā aizvestie bērni, lai pieminētu zaudētos brāļus un māsas, mātes un vecmāmiņas, kuri palika Tālajos Ziemeļos Taimiras, Krasnojarskas un Tomskas apgabalos

Plkst. 17 Melngalvju namā skanēs koncerts “Aizvestajiem”, piedalās Radio koris (diriģents Sigvards Kļava) un Sinfonietta Rīga stīgu ansamblis. Koncertā skanēs latviešu komponistu un igauņu komponista Arvo Perta mūzika.

Pirmo reizi 14. jūnija piemiņas koncertam tika pasūtināts skaņdarbs komponistam Uģim Prauliņam. Uģis Prauliņš: “Piekritu rakstīt par tēmu, kura daudziem ir neērta, jo tā atgādina beztiesību, izniekotu mūžu, izšķirtas ģimenes, vardarbību, pāridarījumu, ko negribas atcerēties, tabu. Šī balāde korim ir veltījums Sibīrijas bērnu (maz)bērniem – nākošajām paaudzēm: spēt pieminēt un iet tālāk.”

Plkst. 19 Kino Splendid Palace Dzintras Gekas dokumentālās filmas “Kur palika tēvi?” seanss.

Uz visiem pasākumiem (izņemot uz filmu seansus) ieeja brīva, piesakoties pa tel.26598498.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas virsraksts spīd pa visu šī raksta autora ģīmi, izvestie – vai gruži, vai kādi mēsli?! Nu jā, savējie sapratīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+