Mobilā versija
+3.9°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
15. septembris, 2014
Drukāt

Izvietos piemiņas vietas pie agrākajām ebreju slēptuvēm

Foto: pagridesriga.lvFoto: pagridesriga.lv

Ceturtdien, 18.septembrī, projekta “Pagrīdes Rīga” ietvaros Žaņa Lipkes memoriāls uzsāks piemiņas zīmju izvietošanu Rīgā pie ēkām, kur laikposmā starp 1941. un 1944. gadu tika slēpti režīma vajātie ebreji, informē Žaņa Lipkes memoriāla projektu kuratore Anna Peršteina.

Pasākums notiks plkst. 16 Brīvības bulvārī 32, un to atklās biedrības “Žaņa Lipkes memoriāls” priekšsēdētājs Māris Gailis.

Projekts “Pagrīdes Rīga” ir Žaņa Lipkes memoriāla dalība “Rīga-2014” programmā. Tā iecere ar izstādes, interaktīvas kartes un ekskursiju palīdzību ir radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī rod patvērumu brīdī, kad viņu dzīvībai un brīvībai draud briesmas.

Zīmes pilsētvidē būs projekta papildinājums, kas rīdziniekiem ļaus iepazīt savu pilsētu no neierasta skatpunkta, bet pilsētas viesiem vēstīs par Rīgas 20. gadsimta vēsturi vizuāli tiešā veidā.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (29)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+