Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
15. septembris, 2014
Drukāt

Izvietos piemiņas vietas pie agrākajām ebreju slēptuvēm

Foto: pagridesriga.lvFoto: pagridesriga.lv

Ceturtdien, 18.septembrī, projekta “Pagrīdes Rīga” ietvaros Žaņa Lipkes memoriāls uzsāks piemiņas zīmju izvietošanu Rīgā pie ēkām, kur laikposmā starp 1941. un 1944. gadu tika slēpti režīma vajātie ebreji, informē Žaņa Lipkes memoriāla projektu kuratore Anna Peršteina.

Pasākums notiks plkst. 16 Brīvības bulvārī 32, un to atklās biedrības “Žaņa Lipkes memoriāls” priekšsēdētājs Māris Gailis.

Projekts “Pagrīdes Rīga” ir Žaņa Lipkes memoriāla dalība “Rīga-2014” programmā. Tā iecere ar izstādes, interaktīvas kartes un ekskursiju palīdzību ir radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī rod patvērumu brīdī, kad viņu dzīvībai un brīvībai draud briesmas.

Zīmes pilsētvidē būs projekta papildinājums, kas rīdziniekiem ļaus iepazīt savu pilsētu no neierasta skatpunkta, bet pilsētas viesiem vēstīs par Rīgas 20. gadsimta vēsturi vizuāli tiešā veidā.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (4)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (12)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+