×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Izvirzīti pretendenti “Latvijas Alus gada balvai” (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Izvērtējot “Latvijas Alus gada balvai 2014” kopumā 11 nominācijās iesniegtos pieteikumus, žūrija izraudzījusies katrā nominācijā labākos alus darītājus, informē “Latvijas Alus gada balvas” pasākuma rīkotāji.

Vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk nomināciju izpelnījusies SIA “Valmiermuižas alus”, bet lielo alus darītavu grupā – AS “Cēsu alus”.

Nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā” lielo alus darītavu grupā kā labākie izvirzīti AS “Aldaris” un AS “Cēsu alus”, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – SIA “Valmiermuižas alus”, “Lido” un “Tērvetes alus” darītavas.

Nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā” vidējo un mazo alus darītavu grupā nominētas SIA “Valmiermuižas alus”, SIA “Bauskas alus” un “Tērvetes alus” darītava, bet lielo alus darītavu grupā šai nominācijai pretendenti izvirzīti netika.

Nominācijā “Lielākais kāpums alus eksporta tirgū” lielo alus darītavu grupā kā labākie nominēti AS “Aldaris” un AS “Cēsu alus”, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – SIA “Valmiermuižas alus” un SIA “Alus nams” (zīmols “Brālis”).

Nominācijā “Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā” uzvarētāja titulam izvirzīti SIA “Valmiermuižas alus”, AS “Cēsu alus”, AS “Aldaris” un “Lido” alus. Savukārt kā “Videi draudzīgākais ražošanas uzņēmums” nominēti AS “Cēsu alus” un AS “Aldaris”.

Nominācijā “Gada alus reklāmas tēls” izvirzīti SIA “Valmiermuižas alus”, AS “Cēsu alus”, AS “Aldaris” un SIA “Alus nams” (zīmols “Brālis”), bet nominācijā “Gada alus iepakojums” – SIA “Bauskas alus”, AS “Aldaris”, AS “Cēsu alus”, kā arī SIA “Valmiermuižas alus”.

Nominācijā “Oriģinālākais alus kauss/glāze” izvirzīti AS “Cēsu alus”, SIA “Vīna teātris” – “Peters Brewhouse”, SIA “Valmiermuižas alus” un SIA “Baltic PUB” – “Stargorod”.

Nominācijā “Gada jaunums” izvirzīti LPKS „Latraps” iesala ražotne Staļģenē, AS “Aldaris”, SIA “Valmiermuižas alus”.

Nominācijā “Gada izaugsmes balva – gada veiksminieks” izvirzīti “Tērvetes alus” darītava, AS “Cēsu alus” un SIA “Baltic PUB” ar “Stargorod”.

Savukārt balvu “Par mūža ieguldījumu alus nozarē” nolemts piešķirt ilggadējai AS “Cēsu alus” un AS “Aldaris” alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško.

Lai izvērtētu 11 nominācijām iesniegtos pieteikumus, tika izveidota starpresoru žūrijas komisija, kurā ir Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja “Live Riga”, Latvijas Alus darītāju savienības, kustības “Par labu alu” un biedrības “Alus brālība” pārstāvji. Pēc “Alus brālības” uzaicinājuma žūrijas komisiju vada pārtikas inženieris-tehnologs, bijušais ilggadējais “Cēsu alus” vadītājs un alus entuziasts Kārlis Tomsons.

“Latvijas Alus gada balvu” pasniegs svinīgā ceremonijā 6. februārī plkst. 18 Mežotnes pilī.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība “Alus brālība”, lai akcentētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Deviņdesmito gadu otrajā pusē prese ziņoja par tūrisma uzņēmēju Andreju Kondrātu, kurš apkrāpis klientus un darījumu partnerus, palicis parādā desmitiem kreditoru un ticis arī pie krimināllietas pie krāpšanu. Tagad Andrejs Kondrāts, kā rāda tiesas spriedumi un apkrāpto cilvēku sūdzības, faktiski turpina deviņdesmitajos gados iesākto, taču ir būtiska atšķirība – jau vairākus gadus viņš saucas Andrejs Šikors, jo pēc laulībām pārgājis sievas uzvārdā. Viņa dzīvesbiedre ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītāja, viena no līdz šim reālākajām pretendentēm uz biroja priekšnieka amatu Lienīte Šikore. Kā Pietiek apgalvojuši apkrāptie cilvēki, tieši uz dzīvesbiedres darbu KNAB Šikors atsaucies, noraidot viņu prasības pēc nopelnītā darba atalgojuma. Savukārt ne KNAB, ne pati Šikore uz jautājumiem par šo tēmu pagaidām neatbild.

  2. Varbūt tomēr mēģināsim nomināciju izteikt latviski! Tāda iespēja ir. Nav taču tik grūti vienkārši runāt latviešu valodā. To vajadzētu īpaši ievērot, ja sarunā iesaistās kultūras cilvēki, ko par inteliģenci sauc.

Draugiem Facebook Twitter Google+