Mobilā versija
+3.5°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Izvirzīti pretendenti “Spēlmaņu nakts” balvām, dominē Nacionālā teātra izrādes

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 15. jūnijā, Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē tika paziņoti pretendenti “Spēlmaņu nakts 2016” balvām 17 kategorijās, LA.lv pavēstīja Latvijas Teātra darbinieku savienības Undīne Preisa.

Šogad visvairāk nomināciju izpelnījušies ar Latvijas nacionālo teātri saistīti uzvedumi un mākslinieki – kopumā 32 nominācijas, tostarp trīs no pretendentēm uz gada lielās formas izrādi, tik pat – nominācijā “Gada režisors” un “Gada aktieris”. Savukārt izrāde, kura nominēta vislielākajā nomināciju skaitā, ir Latvijas Nacionālajā teātri iestudētā “Mežapīle”, kura izvirzīta desmit nominācijās, bet tajā pašā teātrī iestudētās “Asins kāzas” – astoņās nominācijās..

Vairāk kā 110 sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija, kurā šogad darbojās teātra kritiķi Maija Uzula Petrovska, Silvija Radzobe, Mārīte Gulbe, Līga Ulberte un Atis Rozentāls.

Gada lielās formas izrāde:
1. “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;
2. “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Alvis Hermanis;
3. “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī, režisors – Regnārs Vaivars;
4. “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;
5. “Portreti. Vilki un avis” Liepājas teātrī, režisors – Viesturs Meikšāns;
6. “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Viesturs Kairišs.

Gada mazās formas izrāde:
1. “Dāmas” Teātrī TT, režisore – Inga Tropa;
2. “Melnā sperma” Ģertrūdes ielas teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;
3. “Rondo” Ģertrūdes ielas teātrī, režisors – Andrejs Jarovojs;
4. “Smaržo sēnes” Valmieras drāmas teātrī, režisors – Mārtiņš Eihe;
5. “Zēns” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs.

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem:
1. “Bērns vārdā Rainis” Valmieras drāmas teātrī, režisors – Reinis Suhanovs;
2. “Kaka un pavasaris” Galerijā istaba, režisors – Jānis Znotiņš;
3. “Pēdu dzinējs Caps” Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Ģirts Šolis;
4. “Reiz bijanebija” Jaunajā Rīgas teātrī, režisore – Māra Ķimele;
5. “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” Liepājas teātrī, režisors – Dž. Dž. Džilindžers.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:
1. Dejas dienas desmitgade – laikmetīgās dejas notikums. Producents – Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā;
2. “Pēdējās vakariņas” – izrāde/pastaiga. Steinuna Knutsdotira un Rebeka Ingimundardotira (Islande) sadarbībā ar Kristīni Brīniņu, producents – Latvijas Jaunā teātra institūts;
3. “Rauts”. Horeogrāfe – Agate Bankava, dejas kompānija “ĀRĀ”;
4. “Turku kafija”. Horeogrāfs – Branko Potočans (Slovēnija) sadarbībā ar dejas kompāniju “ĀRĀ”, producenti – Ģertrūdes ielas teātris, dejas kompānija “ĀRĀ”, “Vitkar Zavod” (Slovēnija);
5. “Vērpete”. Horeogrāfi – Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons (Zviedrija, Beļģija), producents – Latvijas Jaunā teātra institūts.

Gada režisors:
1. Alvis Hermanis – “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī;
2. Elmārs Seņkovs – “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Zēns” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Regnārs Vaivars – “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī;
4. Viesturs Kairišs – “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Vladislavs Nastavševs – “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Melnā sperma” Ģertrūdes ielas teātrī.

Gada aktrise:
1. Guna Zariņa – Spīdola izrādē “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Marianna izrādē “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī;
3. Inese Kučinska – Meropa Davidovna Murzavecka izrādē “Portreti. Vilki un avis” un Natālija Petrovna izrādē “Mēnesis uz laukiem” Liepājas teātrī;
4. Lidija Pupure – Johans Sebastians Bahs izrādē “Iespējamā tikšanās” Dailes teātrī;
5. Līga Liepiņa – Marija izrādē “Dāmas” Teātrī TT;
6. Olga Dreģe – Georgs Frīdrihs Hendelis izrādē “Iespējamā tikšanās” Dailes teātrī.

Gada aktieris:
1. Dainis Grūbe – Radība izrādē “Frankenšteins” Dailes teātrī;
2. Egons Dombrovskis – Džons Meriks izrādē “Ziloņcilvēks” Liepājas teātrī;
3. Ivars Kļavinskis – Jalmars Ekdāls izrādē “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Juris Žagars – Jūhans izrādē “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī;
5. Mihails Barišņikovs – loma izrādē “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī;
6. Uldis Anže – Lāčplēsis izrādē “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
7. Valdis Lūriņš – Andrē izrādē “Ak, tētīt…” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktrise otrā plāna lomā:
1. Ērika Eglija – Aragonas Jolanda izrādē Žanna d’Arka un Nataļja Ivanovna izrādē “Trīs māsas” Dailes teātrī;
2. Lolita Cauka – Kalpone izrādē “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Madara Botmane – Tamāra izrādē “Svina garša” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Maija Doveika – Gīna Ekdāle izrādē “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Mirdza Martinsone – Jakobi kundze izrādē “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī;

Gada aktieris otrā plāna lomā:
1. Arturs Krūzkops – Melnais bruņinieks izrādē “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Gatis Maliks – Klaudijs Goreckis izrādē “Portreti. Vilki un avis” un Mihailo Aleksandrovičs Rakitins izrādē “Mēnesis uz laukiem” Liepājas teātrī;
3. Gundars Grasbergs – Kangars izrādē “Uguns un nakts” un Grēgerss Verle izrādē “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Kaspars Kārkliņš – Veročka izrādē “Mēnesis uz laukiem” Liepājas teātrī;
5. Lauris Dzelzītis – Soļonijs izrādē “Trīs māsas” Dailes teātrī;
6. Mārtiņš Meiers – Korovjevs izrādē “Meistars un Margarita” Valmieras drāmas teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki:
1. Agnese Cīrule – Līgava izrādē “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Alise Danovska – Hedviga izrādē “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Ance Strazda – Kitija izrādē “Dāmas” Teātrī TT;
4. Austra Hauks – scenogrāfija izrādei “Rudens sonāte” Jaunajā Rīgas teātrī;
5. Dāvis Auškāps – režija izrādei “Celtnieks Sūlness” Valmieras drāmas teātrī;
6. Klāvs Mellis – Matiass izrādē Lielā melu burtnīca Dailes teātrī;
7. Raimonds Celms – Matīss izrādē “Svina garša” Latvijas Nacionālajā teātrī;
8. Uldis Siliņš – Klaudio izrādē “Zēns” Latvijas Nacionālajā teātrī;

Gada scenogrāfs:
1. Reinis Dzudzilo – “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī un Portreti. Vilki un avis Liepājas teātrī;
2. Andris Freibergs – “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Kristīne Jurjāne – “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī;
4. Vladislavs Nastavševs – “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Reinis Suhanovs – “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī, “Makbets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā un “Razpļujeva sapņi” Valmieras drāmas teātrī;

Gada kostīmu vai grima mākslinieks:
1. Evija Pintāne – kostīmi izrādei “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Ieva Kauliņa – kostīmi izrādei Smaržo sēnes Valmieras drāmas teātrī;
3. Krista Dzudzilo – kostīmi izrādēm “Portreti. Vilki un avis” Liepājas teātrī un “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. MAREUNROL’S – kostīmi izrādei “Makbets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
5. Rūta Kuplā – kostīmi izrādei “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī;
6. Vladislavs Nastavševs – kostīmi izrādei “Melnā sperma” Ģertrūdes ielas teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieks:
1. Elīna Matvejeva – video izrādē “Dāmas” Teātrī TT;
2. Evija Pintāne un Linda Ģībiete – video izrādē “Zēns” Latvijas Nacionālajā teātrī;
3. Gļebs Fiļštinskis – gaismas izrādē “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī;
4. Jānis Sniķers – gaismas izrādē “Rudens sonāte” Jaunajā Rīgas teātrī;
5. Oskars Pauliņš – gaismas izrādēs “Mežapīle”, “Uguns un nakts”, “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī un Portreti. Vilki un avis Liepājas teātrī;
6. -8 – video izrādē “Makbets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Gada kustību mākslinieks:
1. Irina Saveļjeva – horeogrāfija izrādei “Parunāsim?” Daugavpils teātrī;
2. Linda Mīļā – horeogrāfija izrādei “Makbets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
3. Elīna Lutce – horeogrāfija izrādei “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
4. Renāte Kerda – horeogrāfija izrādei “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī;
5. Marija Korabļova – horeogrāfija izrādei “Spoks no Kentervilas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Gada sasniegums baleta mākslā:
1. Alise Prudāne – Šeherezāde baleta izrādē “Šeherezāde un viņas stāsti”, Raimonda baleta izrādē “Raimonda”, Nikija baleta izrādē “Bajadēra” un Samuels Goldenbergs un Šmuilis baleta izrādē “Bolero” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
2. Ieva Rācene – Šeherezāde baleta izrādē “Šeherezāde un viņas stāsti” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
3. Jolanta Lubēja – Odīlija baleta izrādē “Gulbju ezers” un Žizele baleta izrādē “Žizele” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
4. Viktors Seiko – Romeo baleta izrādē “Romeo” un Džuljeta un Princis Dezirē baleta izrādē “Apburtā princese” Latvijas Nacionālajā operā un baletā;
5. Zigmārs Kirilko – Princis Zigfrīds baleta izrādē Gulbju ezers, Princis Riekstkodis baleta izrādē Riekstkodis, Francis baleta izrādē “Kopēlija” un Pariss baleta izrādē “Romeo un Džuljeta” Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Gada muzikālās partitūras autors:
1. Edgars Raginskis un Arvīds Saulītis – mūzika izrādei “Svina garša” Latvijas Nacionālajā teātrī;
2. Arturs Maskats – mūzika izrādei Mīlas svētība Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;
3. Emīls Zilberts – mūzika izrādei “Vaidelote” Valmieras drāmas teātrī;
4. Kārlis Auzāns – mūzika izrādēm “Frankenšteins” Dailes teātrī un “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī;
5. Edgars Mākens – muzikālais noformējums izrādei “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī;
6. Vladislavs Nastavševs un Toms Auniņš – mūzika izrādei “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs):
1. Anete Konste, Edmunds Frīdvalds, Mārcis Lācis “Gruzona ehinokaktuss” Dirty Deal Teatro
2. Justīne Kļava “Dāmas” Teātrī TT
3. Kārlis Krūmiņš “Andrievs Niedra” Dirty Deal Teatro
4. Mārcis Lācis, Jānis Joņevs Rīga. “Urbānie mīti” Jaunajā Rīgas teātrī

Pievienot komentāru

Latvijā iedegas Ziemsvētku egles, sākas rūķu darbnīcas un Adventa koncertiZiemassvētku gaidīšanas laikā arvien vairāk un vairāk sirsnīgu sarīkojumu gaida ģimenes.
Draugiem Facebook Twitter Google+