Kultūra
Kultūrpolitika

Izvirzīti seši pretendenti uz Normunda Naumaņa balvu 0

Foto: LETA

Normunda Naumaņa Gada balvai mākslas kritikā izvirzīti seši kandidāti – Anda Baklāne, Pēteris Bankovskis, Lauma Mellēna-Bartkeviča, Santa Mičule, Henriete Verhoustinska un Alise Zariņa, aģentūru LETA informēja Gada balvas pārstāvji.

Baklāne izvirzīta par dzejas vērtējumu žurnālā “Domuzīme” un interneta kultūras žurnālā “Satori”, Bankovskis – par vizuālās mākslas recenzijām mākslas un kultūras portālā “Arterritory”, Mēllēna-Bartkeviča – par operas izrāžu vērtējumu “Satori”, Mičule – par vizuālās mākslas recenzijām “Kultūras Dienā” un interneta žurnālā “Punctum”, Verhoustinska – par teātru izrāžu vērtējumu “Kultūras Dienā” un “Teātra Vēstnesī”, bet Zariņa – par kino recenzijām “Satori” un interneta žurnālā “Kino Raksti”.

“Kritika ir svarīga šodienas kultūras dzīves sastāvdaļa, bez sarunas par to, kas notiek visdažādāko žanru mākslā, tā zaudē iespēju padziļinātai sarunai ar skatītāju un klausītāju. Kritika ir nozīmīgs palīgs arī māksliniekiem, kas alkst un gaida novērtējumu, mācās no savām kļūdām un citu sasniegumiem. Kritika dod iespēju attīstīties un augt jaunām kultūras idejām, iesakņoties un rast pamatu tam, kas nākotnē vēl tikai radīs sabiedrības izpratni par skaisto,” uzsvēris Gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, rakstnieks, filozofs un interneta žurnāla “Satori” redaktors Ilmārs Šlāpins.

Galvenās balvas ieguvējs saņems arī naudas stipendiju 1 500 eiro apmērā.

8.janvāra sarīkojums “NN nakts”, kura ietvaros tiks cildināti Gada balvai izvirzītie un paziņoti galvenās un Jaunā kritiķa veicināšanas balvu saņēmēji, būs veltīts kritikas un mākslas attiecībām, tas stāstīs par aizgājušo laiku mākslinieku un kritiķu strīdiem un sarunām par šodienas kritiku un kritisko domu. Pasākumā piedalīsies, Gundars Āboliņš, Uldis Anže, Juris Bartkevičs, Krista Burāne, Gundars Grasbergs, Elita Kļaviņa, Ieva Puķe, Gustavs Strenga un Toms Treibergs.

“NN nakts” jau trešo gadu notiks Jaunajā Rīgas teātrī 8.janvārī plkst.19.

Normunda Naumaņa vārdā nosaukto Gada balvu mākslas kritikā 2015.gadā nodibināja Normunda Naumaņa biedrība. Lēmumu par šī gada nominantiem pieņēma biedrības izveidota žūrija – interneta žurnāla “Satori” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava, tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, teātra kritiķe Edīte Tišheizere, Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

LA.lv