×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Izvirzīti “Spēlmaņu nakts” nominanti; balvā šogad jaunumi

Foto: LETAFoto: LETA

“Spēlmaņu nakts” balvai jauna kategorija

Otrdien, 17. jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika paziņoti pretendenti “Spēlmaņu nakts 2014” balvām 17 kategorijās. Tos svinīgi nolasīja “Spēlmaņu nakts 2013” nominanti kategorijā “Gada jaunais skatuves mākslinieks”: Zane Dombrovska un Jurģis Spulenieks, kā arī Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa un profesors Jānis Siliņš.

Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā: Teātra kritiķe Līvija Dūmiņa, Laikraksta “Diena” žurnālists un teātra kritiķis Atis Rozentāls, teātra kritiķe Zane Radzobe, teātra kritiķis Normunds Akots un teātra kritiķe, žūrijas komisijas priekšsēdētāja Līga Ulberte.

Šīs sezonas galvenās izmaiņas ir kategorijā “Gada nozīmīgākie iestudējumi”, kurā pirmo reizi ir atsevišķi izdalītas sezonas labākās lielās un mazās formas izrādes, kā arī labākās izrādes bērniem vai pusaudžiem un gada sasniegumi laikmetīgajā dejā, pauda Ulberte.

Spēlmaņu nakts kategoriju saraksts šogad papildināts arī ar atsevišķu kategoriju, kas izceļ sezonas spilgtākos veikumus dramaturģija, proti “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga, scenārijs)”. Pretendenti šajā kategorijā tika atlasīti sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi.

Kategorijā “Gada sasniegums baleta mākslā” nominantus kā arvien izvirza Latvijas Profesionālā baleta asociācija, savukārt kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” nominantus izvirza Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+