Kultūra
Māksla

Izvirzīti trešā ceturkšņa nominanti Purvīša balvai0


Ata Jākobsona un Annas Ķirses kopdarbs alternatīvās kamermūzikas festivālam “Sansusī”.
Ata Jākobsona un Annas Ķirses kopdarbs alternatīvās kamermūzikas festivālam “Sansusī”.
Foto: Toms Harjo

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 1. jūlija līdz 2017. gada 30. septembrim, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2019. gada aprīlī, no sešpadsmit mākslas notikumiem izvēlējušies trīs izstādes un piecus māksliniekus.

Eksperti Purvīša balvai trešajā ceturksnī izvirzījuši Rasu Šmiti un Raiti Šmitu par izstādi “Mikropasauļu svārstības” RIXC mākslas galerijā (09.09.–28.10.2017.), Helēnu Heinrihsoni par personālizstādi “Ar ūdenskrāsām” galerijā “Māksla XO” (03.08.–02.09.2017.), kā arī Ati Jākobsonu un Annu Ķirsi par kopdarbu alternatīvās kamermūzikas festivālam “Sansusī” (11.08.2017.).

Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām izvirzīja sešpadsmit mākslas notikumus, tai skait Andreja Strokina, Germana Ermiča, Kaspara Vanaga un Venta Vīnberga projektu “Retina” kim? Laikmetīgās mākslas centrā (26.08.–08.10.2017.) Jāpiebilst, ka eksperti īpaši izcēla šo darbu, atzinīgi novērtējot to, kā šie četri kungi risina sarunu par laikmetīgās mākslas neskaidrajām attiecībām ar attēlu un vizuālo mākslu kā tādu, bet, ņemot vērā faktu, ka viens no Purvīša balvas ekspertiem iesaistīts šai projektā, nolēma to neizvirzīt nominācijai, lai nepieļautu interešu konfliktu.

LA.lv