×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Izzināt ir aizraujoši

berni_km_5

Pārliecināties par to, cik aizraujoši var būt izzināt pasauli, mācīties un attīstīties, nākamajā nedēļas nogalē no 25. līdz 27. maijam varēs Ķīpsalas hallē izstādē “Bērnu pasaule 2012” un pasākumā četrus līdz sešus gadus veciem bērniem “Kas te? Es te! Ķīpsalā”.

 

Izstāde tiek rīkota jau sesto reizi, un tās vadītāja Aiva Borska projektu salīdzina ar sešgadīgu bērnu – viņš jau ir personība ar savu viedokli un pārliecību par vēlmēm, bet vēl jautā, meklē milzum daudz skaidrojumu saviem lielajiem “kāpēc?”. Izstādē meklējamas atbildes uz tiem.

“Kas te? Es te! Ķīpsalā” projekta vadītāja Jeļena Korsaka ir pārliecināta, ka ikvienā bērnā ir dzīva interese par apkārtējo pasauli un tajā notiekošo. “Ir nepareizi teikt – pagaidi, paaugsies, uzzināsi. Atrodiet laiku un parādiet bērnam varavīksni tūlīt, jo līdz rītam tā uz jums negaidīs,” aicina organizatore. Tāpēc izstāžu halle būs piepildīta ar attīstošām nodarbībām un rotaļām. Dabas kvartālā kopā ar Dabas muzeju varēs iepazīt minerālus, aizsargājamus dzīvniekus, augus un arī iepazīt paša cilvēka higiēnu. Radošajā kvartālā speciālisti mācīs veidot, filcēt, apgūt sveču liešanu un pērļošanu, kā arī iepazīstinās ar baroka mākslas stilu. Ceļojumu un sporta kvartālā būs iespēja izsekot naudas vēsturei un būvēt skandināvu vigvama teltij līdzīgo “Kottu”, kā arī izmēģināt spēkus dažādos izveicības un uzmanības pārbaudījumos. Turpretī zinātnes nodarbībās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Rīgas Dabaszinību skolas pārstāvji un citi rādīs, kā iepazīt pasauli eksperimentējot.

Savukārt “Bērnu pasaule 2012” aptvers četras daļas – informāciju, piedāvājumus un nodarbības topošajiem vecākiem, jaunajiem vecākiem, vecākiem un viņu bērniem, kuri jau paaugušies, kā arī īpašu drošības sekciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+