Tehnika
Tehnoloģijas

Izziņo gada jaunos smagsvarus 0

Gandrīz vienlaikus atgadījies liels notikums viedtālruņu pasaulē – savus jaunos “flagmaņus”, dārgos un attīstītos tālruņus, izziņojusi gan kompānija “LG”, gan “Samsung”. Šogad savā starpā cīkstēsies diezgan revolucionārais “LG G5” un visos veidos uzlabotais “Galaxy S7”.

“G5” ir pirmais modulārais telefons tirgū – tā apakšējā daļa ir izslidināma un maināma. Tas nozīmē, ka ir atrasts risinājums, kā glīto metāla korpusu apgādāt ar lietotāja nomaināmu akumulatoru, kas iepriekš metāla telefoniem bija liegts. Tāpat “modulārisms” dod iespēju telefona apakšdaļai piestiprināt kameras moduli, kas ļauj vieglāk darboties ar kameru un visa telefona akumulatora jaudu palielina par ievērojamiem 1200 mAh. Kā jau minēju, “LG” dārgākais aparāts nu ieguvis metāla korpusu, kas iepriekš kompānijas telefoniem bija tabu. Vēl viens būtisks uzlabojums un inovācija – kameras lēca, kas spēj “redzēt” pat 135 grādu leņķī – vairāk, nekā redz mūsu acs. Protams, jaudīgā ierīce ieguvusi 
4 GB RAM, 32 GB iebūvēto atmiņu, 2800 mAh pamata akumulatoru, 16 megapikseļu aizmugurējo un 8 megapikseļu priekšējo kameru, kā arī 5,3 collu ekrānu. Cena vēl nav zināma, taču domājams, ka “G5” maksās ap 600 – 700 eiro. Līdzīgā cenā būs nopērkams arī “S7”, kura dizains arvien tuvojas “S6 Edge” nospraustajai latiņai. Protams, “Samsung” kā vienmēr veidots no metāla, tomēr tam nav izņemama akumulatora. “S7” ieguvis nedaudz mazāku – 5,1 collu – ekrānu nekā konkurentam, taču tādu pašu RAM un iekšējo atmiņu. Būtiski – iepriekš “Samsung” nepiedāvāja microSD karšu vietu, taču tagad šāda iespēja dota un nelielo 32 GB atmiņu var palielināt pēc sirds patikas. Interesanti, ka atšķirībā no iepriekšējā kompānijas modeļa kameras megapikseļu skaits samazināts no 16 uz 12, tomēr tas nenozīmē, ka kamera būs vājāka. “Samsung” gudrās galvas izdomājušas inovatīvu veidu, kā megapikseļus padarīt efektīvākus, lielu uzsvaru liekot uz lielo pikseļu efektivitāti. Visbeidzot – “S7” būs 3000 mAh akumulators. Tāpat kā “G5” – Latvijā sagaidāms pavisam drīz.

LA.lv