×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Izziņota Rīgas Starptautiskā kino festivāla programma un sākta biļešu tirdzniecība

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Starptautiskais kino festivāls 27. novembrī izziņoja filmu programmu un sāk biļešu tirdzniecību.

Festivāla laikā no 2. līdz 12. decembrim 139 seansos būs iespēja noskatīties vairāk nekā 150 latviešu un Eiropas jaunāko un aktuālāko filmu, kā arī nozīmīgu kino darbu retrospektīvu. Filmu skaitā iekļuvušas gan Eiropas Kinoakadēmijas balvai virzītas filmas, gan nacionālā filmu festivāla balvai “Lielais Kristaps” nominētās filmas un Panorāmas skate.

Rīkotāji norāda, ka biļešu cenas visos kinoteātros, kuros tiek izrādīta Riga IFF programma – “Splendid Palace”, “K.Suns” un “Kino Citadele” – ir demokrātiskas un skatītājiem pieejamas. Uz Lielā Kristapa filmām – 3,50 eiro, vakara filmām – 6,00 eiro, bet ArtDocFest/Riga dokumentālo filmu programma “K.Suns” kā arī dienas seansi visos kinoteātros – 4,50 eiro. Skolēni, studenti un pensionāri filmas varēs apmeklēt par 3,50 eiro, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) laikā notiks vairāku Latvijas filmu pirmizrādes, turklāt dažām filmām tā būs arī pasaules pirmizrāde, kamēr citas savu debiju pasaules kinoteātros jau pieredzējušas, bet Latvijā vēl nav rādītas.

Viena no tām ir arī festivāla atklāšanas filma – Herca Franka pirms vairāk nekā desmit gadiem iesāktās filmas “Baiļu Robeža” pirmizrāde, filmu pabeigusi līdzrežisore Marija Kravčenko. Citu vietējo filmu pirmizrāžu sarakstā – režisora Didža Eglīša “Vēsā mierā”, Staņislava Tokolova “Mazliet ilgāk”, Ivara Zviedra “Homo Ludens”, Latvijas pirmizrādes – Jurģa Krāsona “Seja”, Lizetes Murovskas “Vakars uz ezera” un Veras Glagoļevas “Divas sievietes”. Pirmizrādi piedzīvo arī Vladislava Ščepina filma “Svina migla vai man grūti atzīties mīlestībā”.

No 2. līdz 11. decembrim, Riga IFF ietvaros Nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” piedāvā ikvienam interesentam noskatīties pēdējo divarpus gadu laikā veidotās Latvijas filmas. 11. decembrī notiks festivāla apbalvošanas ceremonija, kuras tiešraide vērojama arī LTV. Savu vērtējumu par filmām varēs sniegt arī skatītāji, gan balsojot uzreiz pēc filmu seansiem, gan internetā portālā Delfi.lv. Kā festivāla īpašais jaunums ir skatītāju balva “Lielais Kristaps” arī kādai no labākajām Eiropas filmām.

Festivālā paredzēti arī vairāki īpašie sarīkojumi.

Festivāla īpašais seanss 5. decembrī būs veltīts Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balvas par mūža ieguldījumu Latvijas kino mākslā laureātiem režisoram un operatoram Ivaram Seleckim un montāžas režisorei Maijai Seleckai ar filmu “Nāc lejā, bālais mēness”, kurai šogad aprit 20 gadi.

LKA Rīgas Kino muzejs 6. decembrī kino „Splendid Palace” (Elizabetes ielā 61) piedāvā īpašu notikumu – filmu programmu, ko izveidojis Britu Filmu institūts, raksturojot tipisku 1914. gada kino seansu – ar dzīvo apskaņojumu un bez noteiktiem seansiem

11. decembrī tiks atvērta Jana Erika Holsta grāmata “Stārķa lidojums pār priežu mežu”. Jau no 2. decembra grāmata par īpašu festivāla cenu būs nopērkama festivāla informācijas centrā kinoteātrī “Splendid Palace”.

Riga IFF goda viešņa Līva Ulmane uz festivālu atvedusi savu jaunāko filmu režisores statusā “Jūlijas jaunkundze” un teiks īsu uzrunu arī pirms filmas seansa 11. decembrī, bet dienu vēlāk – 12. decembrī slavenā aktrise būs satiekama diskusijā, kuras laikā atbildēs arī uz skatītāju jautājumiem.

Par godu Līvas Ulmanes un Ingmara Bergmana sadarbībai mūža garumā Rīgas Starptautiskais kino festivāls sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu piedāvā arī izstādi “Līva un Ingmars”, kas kino “Splendid Palace” apskatāma jau no 2. decembra.

9. decembrī plkst. 19.45 ar filmas “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili” seansu. 70 gados tiks sveikts režisors Arvīds Krievs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+