Kultūra

Izziņotas vairākas Cēsu mākslas festivāla norises 0


Sinfonietta Rīga
Sinfonietta Rīga
Publicitātes foto

Jau devīto reizi no 3. līdz 27. jūlijam norisināsies mākslas festivāls “Cēsis” un rīkotāji izziņojuši vairākas festivāla norises, aģentūru BNS informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa.

Festivālā brāļi Oskars un Raimonds Petrauski satiksies ar Vācijā dzīvojošo armēņu jauno saksofonistu Airapetu Arakeljanu un programmā līdzās pašu kompozīcijām būs arī dažu Skandināvijas skaņražu darbi.

Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas dienas gadā Latvijas Nacionālās operas solisti atskaņos Latvijas komponistu solodziesmas ar abu dižgaru dzeju.

Ozoliņa norāda, ka Dānijā rezidējošajā koka pūšaminstrumentu kvintetā “Carion” spēlē arī divi latvieši – klarnetists Egīls Šēfers un obojists Egils Upatnieks. Daudz dzirdēts par viņu izcilajiem starptautiskajiem panākumiem, un nu būs iespēja pašiem savām acīm skatīties šo kvintetu.

“Sinfonietta Rīga” atskaņos Žana Sibēliusa Trešo simfoniju. Ziemeļu dimensiju šajā koncertā papildinās igauņa Tīra “Bākas” starmeši, norvēģu avangardista Rolfa Vallīna Boyle un dāņu meistara Sebastiana Fāgerlunda Klarnetes koncerts ar Gunta Kuzmas solo.

LA.lv