×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. janvāris, 2015
Drukāt

Rudolfs Brikenštains: Ja aizverat kabatas, tad neizejat jaunos tirgos

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Rudolfs Brikenštains, vācu uzņēmējs, “BALTIKA Holzindustrie GmbH” īpašnieks, kuram pieder kokmateriālu sagatavošanas un eksporta uzņēmumi Latvijā – SIA “Smiltene Impex” un “LAMEKO IMPEX”:

“Esmu bijis daudzās citās izstādēs, un esmu nonācis pie secinājuma, ka stendam jābūt vienkāršam un tam jāpievērš uzmanība. Latvijas stendu Berlīnes “Zaļajā nedēļā” aplūkoju pirmoreiz. Tas ir tieši tāds. Tas ir fantastisks. Jo tas vienkāršā veidā parāda Latvijai būtiskāko. Piemēram, ideja vienā galā uzbūvēt ozolu, bet otrā – guļbaļķu torni. Redzēju, ka cilvēki pienāk, pieskaras kokam un izjūt to. Un uzzina, cik daudz tas saglabā CO2.

Daudzi iebilst pret mežu izciršanu. Bet koks ir kā cilvēks – kad tas jauns, tas jālaista, jāaprūpē. Pieaugot tas saglabā ūdeni un dod skābekli pasaulei. Kad kļūst vecs, tas vairs to nespēj, bet, pārstrādāts mēbelē, saglabā CO2. Es vakar runāju ar “Latvijas valsts mežu” pārstāvjiem šajā izstādē. Apbrīnoju, kādi šim uzņēmumam ir jauni, prasmīgi un gudri cilvēki.

Runājot par izmaksām… Ja jūs aizverat kabatas, jūs nesatiekat jaunus cilvēkus. Ja nesatiekat jaunus cilvēkus, jūs neizejat jaunos tirgos. Jums jāiet ārpus mājām. Nevar arī sēdēt izstādē un gaidīt, ka tūliņ pēc tās nauda atgriezīsies. Varbūt paies trīs četri gadi. Mēs pietuvinājāmies Korejas, Ķīnas un Indijas tirgiem kādus sešus septiņus gadus. Gan gadatirgos, gan braucot komandējumos un tiekoties. Jums vienmēr jābūt atvērtiem, un tas būs jūsu spēks. Tagad Smiltenes apkaimes koki pārstrādātos kokmateriālos tiek eksportēti uz Ķīnu, Dienvidkoreju, Pakistānu un Indiju, un visā Eiropā, protams. Tikai šāda pieeja jums dos iespēju dot darbu jauniešiem un tiem, kas no ārzemēm varētu atgriezties atpakaļ. Kad pirms 20 gadiem Vācijā nopirkām lietotu gateri un uzstādījām Smiltenē, sākām ar 30 līdz 40 kubikmetriem gadā, bet tagad sazāģējam 120 tūkstošus kubikmetru gadā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+