Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
19. janvāris, 2015
Drukāt

Rudolfs Brikenštains: Ja aizverat kabatas, tad neizejat jaunos tirgos

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Rudolfs Brikenštains, vācu uzņēmējs, “BALTIKA Holzindustrie GmbH” īpašnieks, kuram pieder kokmateriālu sagatavošanas un eksporta uzņēmumi Latvijā – SIA “Smiltene Impex” un “LAMEKO IMPEX”:

“Esmu bijis daudzās citās izstādēs, un esmu nonācis pie secinājuma, ka stendam jābūt vienkāršam un tam jāpievērš uzmanība. Latvijas stendu Berlīnes “Zaļajā nedēļā” aplūkoju pirmoreiz. Tas ir tieši tāds. Tas ir fantastisks. Jo tas vienkāršā veidā parāda Latvijai būtiskāko. Piemēram, ideja vienā galā uzbūvēt ozolu, bet otrā – guļbaļķu torni. Redzēju, ka cilvēki pienāk, pieskaras kokam un izjūt to. Un uzzina, cik daudz tas saglabā CO2.

Daudzi iebilst pret mežu izciršanu. Bet koks ir kā cilvēks – kad tas jauns, tas jālaista, jāaprūpē. Pieaugot tas saglabā ūdeni un dod skābekli pasaulei. Kad kļūst vecs, tas vairs to nespēj, bet, pārstrādāts mēbelē, saglabā CO2. Es vakar runāju ar “Latvijas valsts mežu” pārstāvjiem šajā izstādē. Apbrīnoju, kādi šim uzņēmumam ir jauni, prasmīgi un gudri cilvēki.

Runājot par izmaksām… Ja jūs aizverat kabatas, jūs nesatiekat jaunus cilvēkus. Ja nesatiekat jaunus cilvēkus, jūs neizejat jaunos tirgos. Jums jāiet ārpus mājām. Nevar arī sēdēt izstādē un gaidīt, ka tūliņ pēc tās nauda atgriezīsies. Varbūt paies trīs četri gadi. Mēs pietuvinājāmies Korejas, Ķīnas un Indijas tirgiem kādus sešus septiņus gadus. Gan gadatirgos, gan braucot komandējumos un tiekoties. Jums vienmēr jābūt atvērtiem, un tas būs jūsu spēks. Tagad Smiltenes apkaimes koki pārstrādātos kokmateriālos tiek eksportēti uz Ķīnu, Dienvidkoreju, Pakistānu un Indiju, un visā Eiropā, protams. Tikai šāda pieeja jums dos iespēju dot darbu jauniešiem un tiem, kas no ārzemēm varētu atgriezties atpakaļ. Kad pirms 20 gadiem Vācijā nopirkām lietotu gateri un uzstādījām Smiltenē, sākām ar 30 līdz 40 kubikmetriem gadā, bet tagad sazāģējam 120 tūkstošus kubikmetru gadā.”

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+