Ekonomika
Darbs un nauda

Ja algas apmērs nav primārais faktors, kas ir? Speciālisti atklāj, kā noturēt darbiniekus0

Publicitātes foto

Cenšoties noturēt uzņēmumā vērtīgākos darbiniekus, darba algas apmērs ne vienmēr ir primārais faktors, portālam “LA.lv” stāsta personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas “Fontes” uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” pārstāvji.

Šobrīd daudzus augsta līmeņa profesionāļus palikt pie darba devēja un efektīvi strādāt motivē lielāka brīvība darba laika plānošanā, iesaiste atbildīgu lēmumu pieņemšanā un uzņēmuma daļu saņemšana, kā arī pozitīva darba atmosfēra kolektīvā.

Katram ir atšķirīgas vēlmes un prasības, tādēļ aizvien populārāka kļūst personalizētu labuma paku veidošana labākajiem speciālistiem.

“Mūsu novērojumi un pieredze rāda, ka vislielāko lojalitāti uzņēmumam izrāda tie darbinieki un vadītāji, kuriem tiek piešķirtas uzņēmuma daļas. Tas būtiski palielina darbinieka atbildības sajūtu par uzņēmumu, iesaisti, interesi par biznesa mērķa sasniegšanu un uzņēmuma izaugsmi,” saka personālvadības konsultāciju un pētījumu kompānijas Fontes Klientu konsultante vadītāju atlases jautājumos Ineta Žilvinska.

Vasarā, kā arī pavasara un rudens siltajos mēnešos darbinieki vairāk novērtē elastību attiecībā uz darba laiku un iespēju strādāt attālināti.

Tas viņiem sniedz iespēju labāk sabalansēt profesionālo un privāto dzīvi, darba un ģimenes intereses.

Darbinieki arī vēlas gūt personalizētus labumus, iesaistīties nozīmīgu lēmumu pieņemšanā, piemēram, paplašinātās vadības grupas ietvaros, iespēju darboties autonomāk, kā arī lielāku brīvību lēmumu pieņemšanā.

Darba ņēmējs kritiskāk izsver citus piedāvājumus, ja esošajā uzņēmumā tiek baudīta autoritāte, kuru pārsvarā uzņēmumā iegūst ar laiku un sasniegumiem.

Darbinieka iesaiste dažādos personīgi viņam interesantos projektos, paša kompetences paplašināšana arī var kļūt par iemeslu palikšanai pie līdzšinējā darba devēja.

Visbiežāk darbiniekus esošajos uzņēmumos notur labs tiešais vadītājs, atbalstošs kolektīvs un godīga pienākumu sadale.

Tādēļ ir ļoti svarīgi mērīt darbinieku noslodzi un darba efektivitāti.

Grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas “Tildes Jumis” biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš skaidro, ka darbinieku noturēšana un motivēšana ir nemitīgs process, tas nedrīkst sākties tikai ar atlūguma saņemšanu.

Tādēļ darba devējam nepārtraukti jāanalizē, vai darbinieks jūtas labi, ir pienācīgi noslogots un novērtēts, spēj profesionāli izpausties un augt.

“Pateicoties moderniem personāla vadības rīkiem un risinājumiem, darba devēji var sekot līdzi darbinieku produktivitātei, darba kvalitātei, kā arī apzinīgumam, arī strādājot paša izvēlētā laikā un attālināti,” atzīmē V. Slaidiņš.

Saistītie raksti

Uzņēmuma vadībai arī kritiski jāizvērtē, kāda ir uzņēmuma demonstrētā attieksme pret saviem darbiniekiem, kāda ir uzņēmuma darba devēja reputācija un ko darbinieki savā darba vietā novērtē kā nozīmīgu.

Svarīgi ir nevis to izdomāt, bet pajautāt darbiniekiem pašiem, veidot dialogu par šo tēmu.

Būtībā tas nozīmē elastīgāku un individuālu pieeju katram darbiniekam atbilstoši viņa vajadzībām un vēlmēm.

LA.lv
PS
Pēteris Strautiņš
Ekonomika
Ekonomists: Bezdarbnieku skaits samazinās tāpēc, ka samazinās valsts iedzīvotāju skaits?
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Dati atklāj, cik daudz nodarbināto bija trešajā ceturksnī
1 diena
Mārtiņš Āboliņš
Ekonomika
Ekonomists: Ar mūsu jauniešiem nebūs iespējams nodrošināt izaugsmi un paaudžu maiņu 3
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Latvijas pasta” vārdā izkrāpj naudu. Kādu shēmu īstenojuši krāpnieki?
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Vietām uzspīdēs saule. Laikapstākļu prognoze svētdienai
11 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Latvijas futbola izlase iesit savos vārtos un zaudē Slovēnijai
4 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kopumā mums ir veicies gluži labi 3
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Naktī no bankas konta nozog naudu 2
9 stundas