Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
14. marts, 2014
Drukāt

Ja ārstējies bezdarbnieks

Foto - LETAFoto - LETA

Mans vīrs ir bezdarbnieks. Pagājušajā gadā viņš daudz ārstējās. Vai bezdarbnieki var saņemt no Valsts ieņēmumu dienesta atpakaļ daļu līdzekļu? 
Sniedze Muceniece Jēkabpils novadā

Atbild Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļas galvenā nodokļu inspektore Irīna Millere: “Ja Jūsu vīrs pagājušajā gadā nesaņēma ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamus ienākumus, tad viņa iztērētos līdzekļus par ārstnieciskajiem pakalpojumiem drīkst iekļaut savā gada ienākumu deklarācijā ģimenes loceklis, kuram bija ienākumi un bija maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemēram, oficiālais laulātais, bērni, mazbērni. Ja neviens no ģimenes locekļiem šajā gadā nav guvis ar nodokli apliekamus ienākumus, tad arī bezdarbnieks pats var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, aizpildot deklarāciju D un D4 pielikumu, un pēc tam attiecināt šos ārstnieciskos izdevumus uz nākamo piecu taksācijas gadu apliekamo ienākumu hronoloģiskā secībā (izņemot izdevumus par plānveida operācijām vai zobārstniecības pakalpojumiem).

Fiziskās personas – iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja – attaisnotajos izdevumos par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa taksācijas gada laikā nepārsniedz maksātājam un viņa ģimenes locekļiem 213,43 eiro (2013. gadā – Ls 150) katram, izņemot izdevumus par plānveida operācijām vai zobārstniecības pakalpojumiem – šos izdevumus konkrētajā gadā var attiecināt pilnā apmērā.”

Pievienot komentāru

Policija sākusi kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas novada saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+