Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
14. marts, 2014
Drukāt

Ja ārstējies bezdarbnieks

Foto - LETAFoto - LETA

Mans vīrs ir bezdarbnieks. Pagājušajā gadā viņš daudz ārstējās. Vai bezdarbnieki var saņemt no Valsts ieņēmumu dienesta atpakaļ daļu līdzekļu? 
Sniedze Muceniece Jēkabpils novadā

Atbild Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļas galvenā nodokļu inspektore Irīna Millere: “Ja Jūsu vīrs pagājušajā gadā nesaņēma ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamus ienākumus, tad viņa iztērētos līdzekļus par ārstnieciskajiem pakalpojumiem drīkst iekļaut savā gada ienākumu deklarācijā ģimenes loceklis, kuram bija ienākumi un bija maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemēram, oficiālais laulātais, bērni, mazbērni. Ja neviens no ģimenes locekļiem šajā gadā nav guvis ar nodokli apliekamus ienākumus, tad arī bezdarbnieks pats var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, aizpildot deklarāciju D un D4 pielikumu, un pēc tam attiecināt šos ārstnieciskos izdevumus uz nākamo piecu taksācijas gadu apliekamo ienākumu hronoloģiskā secībā (izņemot izdevumus par plānveida operācijām vai zobārstniecības pakalpojumiem).

Fiziskās personas – iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja – attaisnotajos izdevumos par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa taksācijas gada laikā nepārsniedz maksātājam un viņa ģimenes locekļiem 213,43 eiro (2013. gadā – Ls 150) katram, izņemot izdevumus par plānveida operācijām vai zobārstniecības pakalpojumiem – šos izdevumus konkrētajā gadā var attiecināt pilnā apmērā.”

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+