Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
14. marts, 2014
Drukāt

Ja ārstējies bezdarbnieks

Foto - LETAFoto - LETA

Mans vīrs ir bezdarbnieks. Pagājušajā gadā viņš daudz ārstējās. Vai bezdarbnieki var saņemt no Valsts ieņēmumu dienesta atpakaļ daļu līdzekļu? 
Sniedze Muceniece Jēkabpils novadā

Atbild Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu pārvaldes fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļas galvenā nodokļu inspektore Irīna Millere: “Ja Jūsu vīrs pagājušajā gadā nesaņēma ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamus ienākumus, tad viņa iztērētos līdzekļus par ārstnieciskajiem pakalpojumiem drīkst iekļaut savā gada ienākumu deklarācijā ģimenes loceklis, kuram bija ienākumi un bija maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemēram, oficiālais laulātais, bērni, mazbērni. Ja neviens no ģimenes locekļiem šajā gadā nav guvis ar nodokli apliekamus ienākumus, tad arī bezdarbnieks pats var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, aizpildot deklarāciju D un D4 pielikumu, un pēc tam attiecināt šos ārstnieciskos izdevumus uz nākamo piecu taksācijas gadu apliekamo ienākumu hronoloģiskā secībā (izņemot izdevumus par plānveida operācijām vai zobārstniecības pakalpojumiem).

Fiziskās personas – iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja – attaisnotajos izdevumos par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa taksācijas gada laikā nepārsniedz maksātājam un viņa ģimenes locekļiem 213,43 eiro (2013. gadā – Ls 150) katram, izņemot izdevumus par plānveida operācijām vai zobārstniecības pakalpojumiem – šos izdevumus konkrētajā gadā var attiecināt pilnā apmērā.”

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+