Pasaulē
Citur

Ja ASV izstātos no kodolvienošanās, Irāna gatava atsākt savu kodolprogrammu vēl enerģiskāk0

Foto – AFP

Irāna paziņojusi, ka gadījumā, ja Amerikas Savienotās Valstis izstāsies no 2015.gadā noslēgtās pasaules lielvaru kodolvienošanās ar Teherānu, tā ir gatava atsākt savu pretrunīgi vērtēto kodolprogrammu “ar daudz lielāku ātrumu” nekā iepriekš.

Teherānas mērķis nav iegūt atombumbu, bet tās reakcija uz iespējamo ASV izstāšanos no vienošanās varētu būt urāna bagātināšanas atsākšana, žurnālistiem Ņujorkā sacījis Irānas ārlietu ministrs Muhameds Džavads Zarifs.

“Amerikai nevajadzētu baidīties, ka Irāna izstrādā kodolbumbu, bet mēs enerģiski atsāksim bagātināšanu,” viņš uzsvēris.

Kā ministrs izteicies intervijā telekanālam CBS, Irāna apsvērusi vairākus variantus gadījumam, ja ASV prezidents Donalds Tramps nolemtu oficiāli izstāties no viņa priekšteča Baraka Obamas laikā noslēgtās kodolvienošanās, kas paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

“Visi šie varianti ir gatavi īstenošanai, un mēs pieņemsim vajadzīgo lēmumu, kad uzskatīsim to par atbilstošu,” sacījis Zarifs, kas ieradies Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos ANO apspriedē par ilgtspējīgu mieru.

Paredzams, ka Irānas kodolvienošanās būs viens no galvenajiem tematiem, par ko tiks spriests jaunnedēļ gaidāmās Francijas prezidenta Emanuela Makrona vizītes laikā Vašingtonā.

Pēc Zarifa teiktā, Eiropas līderiem jāizdara spiediens uz Trampu, lai pārliecinātu viņu ievērot vienošanos, ja ASV grib saglabāt uzticamas partneres tēlu starptautiskajā kopienā.

LA.lv