×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Ja bērns ceļo bez vecākiem, vajadzīgs notariāls apliecinājums

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

Ilustratīvs foto

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem, izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm – Baltkrieviju, Krieviju u.c. valstīm, t.sk. Īriju un Lielbritāniju ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts. Šo kārtību nosaka Latvijas MK 03.08.2010 Noteikumi Nr. 721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu”.
Šīs pilnvaras nav nepieciešamas, ceļojot pa Šengenas zonas valstīm. Piemēram, bērnam vienam pašam dodoties ceļojumā uz mūsu kaimiņvalstīm Lietuvu vai Igauniju līdzi jāņem tikai personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.
Tā, š.g. 10. un 11.jūnijā robežkontroles laikā lidostā „Rīga” robežsargi tieši pirms lidojuma bija spiesti liegt izceļošanu uz Londonu un Lutonu (Lielbritānija) 2 nepilngadīgām 1997.gadā dzimušajām Latvijas pilsonēm, jo jaunietes nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātu piekrišanu patstāvīgai izceļošanai no valsts.
Kopā 2014.gadā robežsargi uz ārējām robežām konstatējuši 40 šādus gadījumus (jūnijā – 7, maijā- 4) kad pusaudži patstāvīgi plānoja izceļot no valsts, bet nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas.
Vasarā, skolas brīvdienu laikā daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem. Un arī tikpat kā pieaugušajiem, bet tomēr vēl bērniem – 15., 16. un 17.gadīgajiem jauniešiem laicīgi pie notāra noformējiet vecāku piekrišanu vieniem pašiem izceļot no valsts.
Ja rodas jautājumi vai neskaidrības par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem zvaniet uz robežsardzes diennakts tālruni 67075616, rakstiet uz e-pastu: robezsardze@rs.gov.lv vai meklējiet informāciju Valsts robežsardzes mājas lapā www.rs.gov.lv, sadaļās „Robežas šķērsošana” un „Jautājumi un atbildes”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+