Gata Šļūkas zīmējums

Ja brauc uz slimnīcu, paņem naudu taksim! 0

“Manu sievu ar “ātrajiem” pusnaktī no Salac­grīvas aizveda uz Stradiņa slimnīcu, kur viņu neņēma pretī – neesot nekas traks. Un izlika aiz durvīm, paliec, kur gribi.

Reklāma
Reklāma

 

RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Labi, ka Rīgā meita dzīvo,” par šo gadījumu 14. jūnijā redakcijai zvanīja Andrejs Janikāns no Salacgrīvas. Redakcija nevēlējās šo gadījumu atstāt bez rezonanses un lūdza mediķu paskaidrojumus. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Valērijs Ratobiļskis skaidro, ka tikai aptuveni 30 – 35 procentos gadījumu, kad tiek izsaukta neatliekamā palīdzība un pacients tiek nogādāts Neatliekamās medicīnas centrā, pacientu ir nepieciešams ievietot slimnīcā. Pārējos aptuveni 65 – 70 procentos gadījumu ārsti nosaka ambulatoro ārstēšanu.

“Neatliekamās medicīnas centra ārsts izvērtē pacienta veselības stāvokli, veic nepieciešamos izmeklējumus un nolemj, vai pacients jāstacionē tālākai ārstēšanai slimnīcā vai arī viņš var tikt izrakstīts no slimnīcas ambulatorai aprūpei,” stāsta ārsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gadījumos, kad netiek konstatētas indikācijas akūtai hospitalizācijai, pacientiem tiek piedāvātas vairākas iespējas. Pirmkārt, personāls vai pacients pats sazinās ar piederīgajiem un noskaidro, kā labāk nokļūt mājās. Ja tuviniekiem nav iespēju sagādāt transportu, slimnīcas personāls pēc klienta lūguma izsauc taksometru. Ja pacients slimnīcā nokļūst nakts laikā, tad, ņemot vērā Neatliekamās medicīnas centra noslogotību, tiek piedāvāta iespēja pavadīt nakti novērošanas palātā. Laikā, kamēr klients gaida ierodamies tuviniekus vai transportu, ir iespēja uzkavēties Neatliekamās medicīnas centra uzgaidāmajā telpā, kur arī pieejams dzeramais ūdens un ir kafijas automāts.

“Neatliekamās medicīnas centrā strādā klientu apkalpošanas speciālisti, kuri komunicē ar pacientiem un viņu tuviniekiem, mazinot neziņu par palīdzības sniegšanas procesu, iespējamo gaidīšanas laiku līdz izmeklējumu rezultātiem, kā arī pārliecinās, vai pacientam ir iespēja nokļūt mājās pēc izrakstīšanās,” apgalvo Valērijs Ratobiļskis.

Taču dzīvē viss ir mazliet citādi – protams, šī paciente no Salacgrīvas divos naktī strikti netika raidīta prom, bet varēja sazvanīties ar meitu, kas atbrauca pakaļ ar taksometru, vai nepieciešamības gadījumā būtu varējusi palikt Neatliekamās medicīnas centra uzgaidāmajā telpā.

Bet jāņem vērā arī tas, ka tā bija sveša pilsēta un viņai bija apgrūtināta elpošana jau vairākas dienas. Ātrās palīdzības mediķi viņas veselības stāvokli uzskatīja par bīstamu, taču slimnīcā viņa nesaņēma ne palīdzību, ne diagnozi. Tikai pēc vairākām dienām viņai diagnozi noteica meitas par maksu sarunāts profesors Linezerā, un tagad jācer uz veiksmīgu atveseļošanos.

Šis gadījums tikai apliecina – pirms doties uz slimnīcu, jums jābūt līdzi naudai taksometram vismaz braucienam pa galvaspilsētu. Iespējamība, ka jūs paturēs slimnīcā, ir tikai 30 – 35 procenti.

Turpretim, kā saka Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja vietnieks Edgars Levkāns, viņu slimnīcā neviens pacients naktī netiek laists uz ielas. “Mums taču no vienas puses slimnīcai ir mežs, no otras – ezers, un mēs apzināmies, kas var notikt ar pacientiem naktī, kad nav nekāda transporta, it paši pēc traģiskajiem gadījumiem Stradiņa slimnīcā. Mums ir speciālas observācijas gultas, kur pacientus izguldinām līdz rītam,” paskaidro E. Levkāns.

Reklāma
Reklāma

Pērn decembrī arī Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā atklāja pacientu observācijas jeb novērošanas nodaļu. Toreiz V. Ratobiļskis apgalvoja, ka nodaļā varēs ievietot arī tos pacientus, kuri naktī nevar tikt mājās. Tagad skan V. Ratobiļska piebilde par Neatliekamās medicīnas centra noslogotību…

Kā zināms, 2012. gada maijā plašsaziņas līdzekļus pāršalca šokējoša ziņa – Rīgā Paula Stradiņa slimnīcas teritorijā, neviena nepamanīts, mēnesi nogulējis Valda Lavrinoviča līķis. Pirms nāves vīrietis ar galvas traumu bija nonācis Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centrā, tad izrakstīts un pats devies mājās. Un pazudis.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.