×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Vai tūristu mītnēm netrūkst klientu? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Gulbju ģimene Usmas ezerā.

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati par nakšņotāju skaitu Latvijas tūrisma mītnēs šā gada pirmajā ceturksnī uzrāda Krievijas tūristu skaita samazinājumu gandrīz divkārt (par 40%). Tomēr kopējais tūristu skaits salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni ir audzis.

 

Staņislavs Backāns, viesnīcas/kempinga “Usma SPA” īpašnieks: “Mūsu galvenie klienti ir latvieši. 99,9% ir rīdzinieki, pārējā Latvija patiesībā nekad nav “rullējusi”. Tiesa, šogad mūs ļoti atbalsta arī vietējās apkārtnes iedzīvotāji. Iepriekšējos gados tā nav bijis. Viņi vairāk nekā citus gadus brauc te peldēties, iet pirtī un izmanto citus mūsu piedāvājumus. Viņiem mēs piedāvājam atlaides. Kopumā var teikt, ka šogad tūristu skaits ir palielinājies. Nekādu krievu tūristu skaita samazinājumu nejūtu, jo mums krievi nekad nav daudz braukuši. Visvairāk naudas te atstāj rīdzinieki. Klientu skaitu nosaka arī laikapstākļi. Ja būs saulīte, vējiņš, atpūtnieku netrūks – makšķerēs, burās, peldēsies, brauks ar laivām. Sliktā laikā cilvēku būs pamaz.”

 

Uldis Dvinskis, atpūtas kompleksa/viesu nama “Brūveri” īpašnieks: “Mums tradicionāli visvairāk viesu ir tepat no Latvijas. Pēc cilvēku apjoma nekādas lielas izmaiņas šogad nav notikušas. Mums janvārī par 4 – 5 procentiem samazinājās krievu tūristu skaits. Tās ir lielākās izmaiņas, ko esam novērojuši, taču rezervācijas ir līdzīgas kā pērn. Mūsu galvenie pakalpojumi, kas piesaista viesus, ir lauku SPA, kā arī dažādi aktīvā tūrisma veidi – braukšana ar velosipēdiem, laivu braucieni, arī zaļās brīvdienas. Lielākoties atpūsties te ierodas cilvēki no lielajām pilsētām.”

 

Juris Leimanis, kempinga “Apaļkalns” īpašnieks: “Visvairāk viesu mums ir no Vācijas un Nīderlandes. Latviešu tūristu vidū esam populāri, ja nedēļas nogalēs ir silts laiks. Vietējos klientus interesē arī sporta pasākumi, bet mēs ar to nenodarbojamies. Daudzi uzskata, ka, piemēram, dalība izstādēs ir novecojis veids, kā piesaistīt klientus, taču es domāju, ka vajag izmantot visu – izstādes, bukletus, interneta vidi. Reklāma ir ilglaicīgs process, tās augļus var sagaidīt laika gaitā. Šīs vasaras rādītāji būs atkarīgi no laika apstākļiem. Pērn bija ļoti labs laiks un ļoti daudz atpūtnieku. Domāju, ka šogad tik labi nebūs. Situāciju varētu iespaidot arī mūsu austrumu kaimiņa aktivitātes.”

 

Sandis Solims, viesnīcas “Gutenbergs” vadītājs: “Pie mums pārsvarā nakšņo lietuvieši, igauņi, krievi un vācieši. Krievijas tūristu skaita samazinājumu īpaši neizjūtam. Krievu plūsma saglabājusies apmēram tādā pašā līmenī kā iepriekš, vienīgi samazinājusies naudas summa, ko viņi atstāj šeit, cenas samazinājušās. Iepriekš viņi iztērēja 77 eiro par nakti, bet tagad kādus 65 eiro. Viņi kā maksāja savus 1000 rubļus, tā arī maksā, vienīgi tagad par šo summu var nopirkt stipri mazāk. Mēs atrodamies vidus segmentā – klasiski iekārtota četru zvaigžņu viesnīca par samērā demokrātiskām cenām – un tādu viesnīcu patiesībā nav daudz, bet cilvēkiem tādas patīk. Mūsu pluss, protams, ir atrašanās Vecrīgā, kur tūrisms sākas. Prognozējam, ka vasarā varētu samazināties pašu lētāko grupu braucieni, kas brauc ar autobusiem. Vēl arī jūtams, ka jūlijam un augustam rezervāciju ir mazāk nekā pērn, taču šobrīd daudzi cilvēki rezervē numuriņus tikai vienu divas nedēļas pirms ceļojuma. Kādreiz rezervēja pat vairākus mēnešus uz priekšu. Kopumā gan domāju, ka vasara nebūs slikta. Mums par labu nāk Eiropas čempionāts basketbolā, kas norisināsies septembrī. Žēl gan, ka mums pagadījusies tāda slikta grupa – igauņi, lietuvieši un vēl daži. Viņi nav tik pirktspējīgi kā, piemēram, vācieši.”

Uzziņa

2015. gada pirmajā ceturksnī viesnīcās u. c. tūristu mītnēs apkalpoti 360 500 viesi, kas ir par 3,4% vairāk nekā pērn.

No visiem klientiem, kas izmantojuši tūristu mītnes, 65,1% ir ārvalstu ceļotāji, 34,9% – vietējie Latvijas tūristi.

No kopējā ārvalstu viesu skaita Rīgā uzņemti 83,5% viesi, Jūrmalā 7%, Liepājā 1,2%.

Šā gada pirmajā ceturksnī audzis tūristu skaits no šādām valstīm: Beļģija (kāpums par 141%), Lielbritānija (49,3%), Dānija (38,2%), Nīderlande (36,7%), Francija (32,8%), Lietuva (19,5%), Baltkrievija (8%) un Igaunija (3,3%).

Avots: CSP

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tas tads par jautājumu? Atbildēt

    Netrūkst klientu??? Pasaule nekādā gadijumā nebeidzas tāpēc, ka lielajam brālim tas macińš kłuvis tāds plānāks….. Paliek vairāk vietas citiem ieinteresētiem tūristiem kuri gatavi maksāt ar labu naudu par savu izklaidi. Dzive nepaliek tukša tikai tādēł, ka krievi te brauc mazāk kā agrāk.

  2. Ar tadu pieugumu Atbildēt

    Par Krievijas turistu samazinasanu nav ko raizeties. Ja tas rietumu turistu skaits tagad aug, tas kadu laiku ta ari varetu turpinaties jo esam tagad erta eirozona. So Eiropas ka ari orientalu tirgu pienakas vel vairak kultivet un izmantot jo tas ir daudzsolosi ienesigs.

Draugiem Facebook Twitter Google+