Mobilā versija
Brīdinājums +20.4°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Uldis Šmits: Svarīgs ir ne tikai bēgļu skaits, bet arī konkrētās personas (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Imigrants Lampedūzas salas pagaidu uzturēšanās centra teritorijā

Pāvests Francisks, būdams Dienvidamerikā, vienā no savām runām atkārtoti prasīja izbeigt genocīdu, kas Tuvajos Austrumos tiek vērsts pret kristiešiem. Jēdziena “genocīds” lietošana bieži vien izraisa politiskus strīdus. Šoreiz strīdēties nav nekāda pamata – “Islāma valsts” kontrolētajās teritorijās Irākā, Sīrijā un citviet notiekošais pilnībā atbilst darbībām, kuras definē 1948. gadā ANO Ģenerālajā asamblejā pieņemtā “Konvencija par genocīda nepieļaujamību un sodīšanu par to”. Nevarētu teikt, ka t. s. starptautiskā sabiedrība dziļi vienaldzīgi izturētos pret kristiešu slepkavošanu (vai labākajā gadījumā piespiedu pievēršanu islāmam), taču reģionā valdošās realitātes apstākļos “genocīda nepieļaujamība” paliek uz papīra, nerunājot par noziedznieku sodīšanu. Tāpēc apdraudētie, ieskaitot vissenākās kristiešu draudzes, dodas svešumā.

Savā sentēvu zemē viņi nebija trūkumcietēji vai diedelnieki, un, kā ievērojušas viņiem palīdzību sniedzošās nevalstiskās organizācijas, diezgan daudzos gadījumos tie ir cilvēki ar labu izglītību, kuri pamet īpašumus un iesākto biznesu, lai glābtu dzīvību. Protams, ne mazums no viņiem tagad nonākuši starp Eiropas Savienības valstīm “sadalāmajā” bēgļu masā, bet tas, kā zināms, ir temats, kas uzvanda emocijas visā Eiropā un varbūt Latvijā jo īpaši. Turklāt 20. jūlijā Briselē paredzēta ES valstu iekšlietu ministru sanāksme, kurā vajadzētu panākt galīgo vienošanos, cik katra valsts un pēc kādas formulas bēgļus uzņem vai neuzņem. Iepriekš tika apgalvots, ka Latvija divu gadu laikā varētu izmitināt pārsimts bēgļu. Tomēr svarīgs ir ne tikai skaits, bet arī konkrētās personas, kas šajā skaitā ietilpst. Kas tās izraudzīsies un pēc kādām mērauklām? Piemēram, Polija sola pieņemt aptuveni divus tūkstošus, bet negaida, ko tai, ja tā drīkst sacīt, iedos. Nesen Varšavā esot nolaidusies lidmašīna ar piecdesmit Sīrijas kristiešu ģimenēm, kopumā 158 cilvēki, un šīs lietas pārraudzībā iesaistījusies arī Polijas Ārlietu ministrija. Tāpat baznīca. Nav sevišķa iemesla šaubīties, ka ne viens vien atbraucēju jaunās paaudzes pārstāvis jau pavisam drīz apgūs poļu valodu un pārāk neatšķirsies vai vispār ne ar ko neatšķirsies no mītnes zemes pilsoņiem.

Ja reiz politisks lēmums par Latvijas līdzdalību bēgļu uzņemšanas pasākumā ir pieņemts, mums būtu nepieciešama tāda pati pieeja.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Bēgļu ieplūšanai būtu jāpretojas visiem līdzekļiem…

 2. Un kā ar viņu veselības stāvokli un slimībām, ko viņi var pārnest saviem kontinentiem? Vai tam ir paredzēti līdzekļi un laiks ?

 3. Domāju valsts līmenī var pieņemt kādus trīs bēgļus, tad jau kaut kā varbūt tiksim galā. Pārējos var uzņemt savās ģimenēs tie, kuri te cepās, ka redz esot jāuzņem. Tā teikt gribi nēģeri vai arābu, ir līdzjūtība, lūdzu, ņem un ved uz savām mājām un vari dzīvoties tur kopā, kaut līdz saviem radu rakstiem. Pārējiem lieciet mieru, mēs negribam.r.

  • Tapat var teikt, lai visi, kas grib bernus, lai dzemde un audzina pilnigi uz sava rekina, vai ja ir lidzjutiba pret vecenem, lai nem sava maja, kadel vel kkkadas penzijas vajadzigas no musu visu kabatas

 4. so leemumu? Vai tu shit domaa,ka straujuma jau vienpersoniski paspeeja izdarit? Saubos.Latvijas tauta neveelas islamistu teroristus,ne musulmanjus ar vinu religijaam,lai te saaktos terors.Te pietiktos ar 20 melnajiem,lai saaktu spridzinaat un laupiit visu,kas nav piesiets,un ko tad teiks Vejons ar straujumu,bl….

 5. Shmit,cik tev lembergs samaksaja Atbildēt

  par so rakstu? Ko tu puuderee smadzenes cilveekiem.Latvijaa nevajag beegljus! Mees pietiekosi esam izbeegusi no savas teevu zemes un gribam steidziigi atgriezties Dzimtenee!

 6. ka kadreiz teica slus Smitim pa diegu ar saviem begliem!ta ir katras valsts izvele!cik starp begliem bus islama valsts iesutito?

 7. Ļoti svarīgi šobrīd ir novirzīt Latvijas sabiedrības uzmanību no jautājuma kāpēc mums vispār tie bēgļi ir jāuzņem uz jautājumu par to, kādus bēgļus mēs varētu, vai mums vajadzētu uzņemt. Skaits arī ir maznozīmīgs, jo to skaitu tāpat neviens no sabiedrības nevarēs izkontrolēt. Tas būs valsts noslēpums. Latvieši redzēs, ka pa ielām staigā arvien vairāk tumšādainu cilvēku, bet valsts kantoris viņiem atbildēs – nē, mēs divu gadu laikā esam uzņēmuši tikai 250 bēgļu! Tas ir tāpat kā ar cenām. Mēs redzam, ka cenas veikalos dažām precēm ir gandrīz dubultojušās, lētāks nav palicis nekas, bet valsts kantoris mums apgalvo – inflācija gadā nulle komats daži procenti.
  Dīvaini iznāk. Tad, kad tajās Āfrikas valstīs valdīja “diktatori” un tautas “smaka nebrīvē”, tur mierīgi varēja dzīvot gan kristieši, gan musulmaņi, gan citām reliģijām piederīgie. Tagad, kad tur ar Rietumu svētību ir ieviesta “demokrātija”, bēgļu pūļi pārpludina Eiropu. Šo bēgļu uzņemšana Latvijā būšot palīdzības sniegšana. Lai saprastu cinismu, kas aiz tā visa slēpjas, der iepazīties ar to, kādas bija šis Āfrikas valstis “diktatoru” valdīšanas laikā un pēc kādiem principiem tajās noritēja dzīve. Piemēram, der izlasīt Lībijas “diktatora” Kadafi “Zaļo grāmatu” vai vismaz izlasiet J. Kučinska rakstu “Muamars Kadafi – 21. gadsimta Gandijs.”( Skat. meklētājā)
  Bet nekas no tā jau Latvijas sabiedrībā netiek popularizēts. Šīs patiesības latvieši nedrīkst zināt, jo pretējā gadījumā viņi ar citādu skatu sāks raudzīties uz Rietumu humānismu un demokrātiju.

 8. Domāju, ka jāiegūst (blakus vārdam un uzvārdam) iespējami precīzi dati par ikvienu valstī uzņemto, lai vajadzības gadījumā tie ir pieejami. Kāda ministrija vai departaments to darīs, tas, protams, valdības ziņā.

 9. Straujumas-Dombrovska-Āboltiņas padomiešiem svarīga ir tikai nauda un polītkorekta vāvuļošana.

 10. Bildē redzamais noteikti nav arābs no Sīrijas.Kas ir tie, kas airējas pāri jūrai? Darbarīku(lasi ieroci)savai iztikai Eiropā atrast nebūs grūti,jo ēst gribēsies.

 11. Nevajag mums bēgļus, tie jāuzņem Amerikai un tām valstīm, kas izraisījušas haosu šai reģionā….

 12. Uldim Smitam taisniba.Vajadzetu parupetis. lai Latvija uznemtu kritiesus 0 ne tiki no Sirijas, bet ari no Nigerijas, teiksim,Jo atskiriba no musulmaniem vini vieglak pielgojas pie eiropiesu dzuvesveida, piemram, gimenes joma un attieksme pret sievietem.

 13. Pieņemt bēgļus ir tas pats kas iespļaut akā no kuras pašiem būs jādzer.

 14. begli ir japienjem. kas tas ir 250 beglju un 2 miljoni lavijas iedzivotaju. jautajums tikai vai tiem nesekos citi?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nodokļu reformas ēnā

Nevienlīdzības plaisa pletīsies vēl?

Eiropas Komisija šonedēļ publiskojusi atzinumu par Latvijas plānotajām nodokļu reformām, norādot arī uz nepilnībām. Citstarp EK aizrāda Latvijas valdībai, ka pārāk maz tiekot darīts, lai samazinātu ienākumu nevienlīdzību un pārliktu nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu, nekustamo īpašumu un kapitālu. Izskan arī viedokļi, ka no nodokļu izmaiņām lielāku labumu gūs uzņēmēji, arī mājsaimniecības ar vidējiem un lieliem ienākumiem, bet ne mazturīgie. Iepriekš arī Pasaules banka aicinājusi Latvijas valdību ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli, lai mazinātu plaisu starp bagātajiem un trūcīgajiem Latvijā. Bankas speciālisti izstrādājuši konkrētu piedāvājumu, kur nodokļu slogs mazo algu saņēmējiem būtu mazāks nekā turīgākajiem iedzīvotājiem. Tomēr šie ieteikumi netiek ņemti vērā, jo esot politiski grūti īstenojami.

Vai atbalstāt obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu?
Māris Antonevičs: Nevari vairs izturēt? Ej balsot! (11)Vēlēšanu iecirknis nav Pelnrušķītes balle, kur meklē īsto un vienīgo, tā ir vieta, kur paust savu politisko nostāju
Māris Zanders: Nomenklatūras psiholoģija nav mainījusies (10)Pārdomas pēc Aivara Lemberga parādīšanās vairākās 
pirmsvēlēšanu debatēs
Uldis Rutkaste: Nodokļu reforma jāturpina! (4)Budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš Eiropas Komisija.
Draugiem Facebook Twitter Google+