×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Uldis Šmits: Svarīgs ir ne tikai bēgļu skaits, bet arī konkrētās personas (17)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Imigrants Lampedūzas salas pagaidu uzturēšanās centra teritorijā

Pāvests Francisks, būdams Dienvidamerikā, vienā no savām runām atkārtoti prasīja izbeigt genocīdu, kas Tuvajos Austrumos tiek vērsts pret kristiešiem. Jēdziena “genocīds” lietošana bieži vien izraisa politiskus strīdus. Šoreiz strīdēties nav nekāda pamata – “Islāma valsts” kontrolētajās teritorijās Irākā, Sīrijā un citviet notiekošais pilnībā atbilst darbībām, kuras definē 1948. gadā ANO Ģenerālajā asamblejā pieņemtā “Konvencija par genocīda nepieļaujamību un sodīšanu par to”. Nevarētu teikt, ka t. s. starptautiskā sabiedrība dziļi vienaldzīgi izturētos pret kristiešu slepkavošanu (vai labākajā gadījumā piespiedu pievēršanu islāmam), taču reģionā valdošās realitātes apstākļos “genocīda nepieļaujamība” paliek uz papīra, nerunājot par noziedznieku sodīšanu. Tāpēc apdraudētie, ieskaitot vissenākās kristiešu draudzes, dodas svešumā.

Savā sentēvu zemē viņi nebija trūkumcietēji vai diedelnieki, un, kā ievērojušas viņiem palīdzību sniedzošās nevalstiskās organizācijas, diezgan daudzos gadījumos tie ir cilvēki ar labu izglītību, kuri pamet īpašumus un iesākto biznesu, lai glābtu dzīvību. Protams, ne mazums no viņiem tagad nonākuši starp Eiropas Savienības valstīm “sadalāmajā” bēgļu masā, bet tas, kā zināms, ir temats, kas uzvanda emocijas visā Eiropā un varbūt Latvijā jo īpaši. Turklāt 20. jūlijā Briselē paredzēta ES valstu iekšlietu ministru sanāksme, kurā vajadzētu panākt galīgo vienošanos, cik katra valsts un pēc kādas formulas bēgļus uzņem vai neuzņem. Iepriekš tika apgalvots, ka Latvija divu gadu laikā varētu izmitināt pārsimts bēgļu. Tomēr svarīgs ir ne tikai skaits, bet arī konkrētās personas, kas šajā skaitā ietilpst. Kas tās izraudzīsies un pēc kādām mērauklām? Piemēram, Polija sola pieņemt aptuveni divus tūkstošus, bet negaida, ko tai, ja tā drīkst sacīt, iedos. Nesen Varšavā esot nolaidusies lidmašīna ar piecdesmit Sīrijas kristiešu ģimenēm, kopumā 158 cilvēki, un šīs lietas pārraudzībā iesaistījusies arī Polijas Ārlietu ministrija. Tāpat baznīca. Nav sevišķa iemesla šaubīties, ka ne viens vien atbraucēju jaunās paaudzes pārstāvis jau pavisam drīz apgūs poļu valodu un pārāk neatšķirsies vai vispār ne ar ko neatšķirsies no mītnes zemes pilsoņiem.

Ja reiz politisks lēmums par Latvijas līdzdalību bēgļu uzņemšanas pasākumā ir pieņemts, mums būtu nepieciešama tāda pati pieeja.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Bēgļu ieplūšanai būtu jāpretojas visiem līdzekļiem…

 2. Un kā ar viņu veselības stāvokli un slimībām, ko viņi var pārnest saviem kontinentiem? Vai tam ir paredzēti līdzekļi un laiks ?

 3. Domāju valsts līmenī var pieņemt kādus trīs bēgļus, tad jau kaut kā varbūt tiksim galā. Pārējos var uzņemt savās ģimenēs tie, kuri te cepās, ka redz esot jāuzņem. Tā teikt gribi nēģeri vai arābu, ir līdzjūtība, lūdzu, ņem un ved uz savām mājām un vari dzīvoties tur kopā, kaut līdz saviem radu rakstiem. Pārējiem lieciet mieru, mēs negribam.r.

  • Tapat var teikt, lai visi, kas grib bernus, lai dzemde un audzina pilnigi uz sava rekina, vai ja ir lidzjutiba pret vecenem, lai nem sava maja, kadel vel kkkadas penzijas vajadzigas no musu visu kabatas

 4. so leemumu? Vai tu shit domaa,ka straujuma jau vienpersoniski paspeeja izdarit? Saubos.Latvijas tauta neveelas islamistu teroristus,ne musulmanjus ar vinu religijaam,lai te saaktos terors.Te pietiktos ar 20 melnajiem,lai saaktu spridzinaat un laupiit visu,kas nav piesiets,un ko tad teiks Vejons ar straujumu,bl….

 5. Shmit,cik tev lembergs samaksaja Atbildēt

  par so rakstu? Ko tu puuderee smadzenes cilveekiem.Latvijaa nevajag beegljus! Mees pietiekosi esam izbeegusi no savas teevu zemes un gribam steidziigi atgriezties Dzimtenee!

 6. ka kadreiz teica slus Smitim pa diegu ar saviem begliem!ta ir katras valsts izvele!cik starp begliem bus islama valsts iesutito?

 7. Ļoti svarīgi šobrīd ir novirzīt Latvijas sabiedrības uzmanību no jautājuma kāpēc mums vispār tie bēgļi ir jāuzņem uz jautājumu par to, kādus bēgļus mēs varētu, vai mums vajadzētu uzņemt. Skaits arī ir maznozīmīgs, jo to skaitu tāpat neviens no sabiedrības nevarēs izkontrolēt. Tas būs valsts noslēpums. Latvieši redzēs, ka pa ielām staigā arvien vairāk tumšādainu cilvēku, bet valsts kantoris viņiem atbildēs – nē, mēs divu gadu laikā esam uzņēmuši tikai 250 bēgļu! Tas ir tāpat kā ar cenām. Mēs redzam, ka cenas veikalos dažām precēm ir gandrīz dubultojušās, lētāks nav palicis nekas, bet valsts kantoris mums apgalvo – inflācija gadā nulle komats daži procenti.
  Dīvaini iznāk. Tad, kad tajās Āfrikas valstīs valdīja “diktatori” un tautas “smaka nebrīvē”, tur mierīgi varēja dzīvot gan kristieši, gan musulmaņi, gan citām reliģijām piederīgie. Tagad, kad tur ar Rietumu svētību ir ieviesta “demokrātija”, bēgļu pūļi pārpludina Eiropu. Šo bēgļu uzņemšana Latvijā būšot palīdzības sniegšana. Lai saprastu cinismu, kas aiz tā visa slēpjas, der iepazīties ar to, kādas bija šis Āfrikas valstis “diktatoru” valdīšanas laikā un pēc kādiem principiem tajās noritēja dzīve. Piemēram, der izlasīt Lībijas “diktatora” Kadafi “Zaļo grāmatu” vai vismaz izlasiet J. Kučinska rakstu “Muamars Kadafi – 21. gadsimta Gandijs.”( Skat. meklētājā)
  Bet nekas no tā jau Latvijas sabiedrībā netiek popularizēts. Šīs patiesības latvieši nedrīkst zināt, jo pretējā gadījumā viņi ar citādu skatu sāks raudzīties uz Rietumu humānismu un demokrātiju.

 8. Domāju, ka jāiegūst (blakus vārdam un uzvārdam) iespējami precīzi dati par ikvienu valstī uzņemto, lai vajadzības gadījumā tie ir pieejami. Kāda ministrija vai departaments to darīs, tas, protams, valdības ziņā.

 9. Straujumas-Dombrovska-Āboltiņas padomiešiem svarīga ir tikai nauda un polītkorekta vāvuļošana.

 10. Bildē redzamais noteikti nav arābs no Sīrijas.Kas ir tie, kas airējas pāri jūrai? Darbarīku(lasi ieroci)savai iztikai Eiropā atrast nebūs grūti,jo ēst gribēsies.

 11. Nevajag mums bēgļus, tie jāuzņem Amerikai un tām valstīm, kas izraisījušas haosu šai reģionā….

 12. Uldim Smitam taisniba.Vajadzetu parupetis. lai Latvija uznemtu kritiesus 0 ne tiki no Sirijas, bet ari no Nigerijas, teiksim,Jo atskiriba no musulmaniem vini vieglak pielgojas pie eiropiesu dzuvesveida, piemram, gimenes joma un attieksme pret sievietem.

 13. Pieņemt bēgļus ir tas pats kas iespļaut akā no kuras pašiem būs jādzer.

 14. begli ir japienjem. kas tas ir 250 beglju un 2 miljoni lavijas iedzivotaju. jautajums tikai vai tiem nesekos citi?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+