×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Ilmārs Stūriška: Juris Savickis iespļāvis sejā Latvijas sporta sabiedrībai (22)

Juris Savickis. Foto - LETAJuris Savickis. Foto - LETA

“Itera Latvija” šefs Juris Savickis ar siltiem izteikumiem par Latviju un latviešiem nekad nav izcēlies. Varbūt visiem arī nevajag būt kā Vairai Vīķei-Freibergai un sludināt, ka esam stipri un vareni, taču Savickis ar saviem izteikumiem drīzāk cenšas izpatikt saviem Maskavas draugiem. Pirms laika viņš televīzijas tiešraidē spirinājās pretī Latvijas okupācijas fakta atzīšanai, nu iespļāvis sejā sporta saimei, noniecinot skeletonistus Martinu un Tomasu Dukurus, kas nolēmuši boikotēt pasaules čempionātu Sočos, atgādinot, ka tieši šajā pilsētā pirms diviem gadiem tika “nozagts olimpiskais gars” (ar to domāti dopinga skandāli, kuri sekojuši Soču olimpiādei). Latvijas skeletonisti sasnieguši izcilas virsotnes savā sporta veidā, bet Savickis izsmejoši apgalvo, ka tas jau nav nekāds sports un viņus neviens tāpat nepazīstot.

Izklausās pēc tā, ka intervija krievu medijam sniegta “Šomases stāvoklī”, taču katrā ziņā – Savickis ir sporta pasaules cilvēks – ne tikai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs, bet arī Latvijas Tenisa savienības prezidents, kuram pieklātos ar cieņu vai vismaz neitrāli uzņemt citu sportistu uzskatus. Taču, tiklīdz tie rāda Krievijas problēmas, tā ir putas uz lūpām. Vai tā ir savulaik Valsts drošības komitejā gūtā dzīves pārliecība, apziņa, no kurienes izcēlis savu kapitālu, vai vienkārši muļķība, grūti spriest. Gan jau pa druskai no visa…

Pirms vairākiem gadiem Savickis kā suns ar kaķi plēsās ar Latvijas Hokeja federācijas bijušo prezidentu Kirovu Lipmanu, epiteti no abām pusēm bija patiešām spilgti un, lai gan vēlāk uzņēmēji sadzēra tubrālības, kara cirvis ik pa laikam tika izvilkts no šūplādes. Pavasarī, kad Lipmans Krievijas presē bija neveiksmīgi izrunājies par tautību jautājumiem, Rīgas “Dinamo” bija galvenie eļļas lējēji ugunī, aicinot ie­stādes izvērtēt, vai izteikumi nesatur naida kurināšanu.

Juris Savickis aicina nejaukt politiku un sportu. Tas nekas, ka krievi nu jau devīto gadu dod naudu Rīgas “Dinamo” projektam. Arī pēc tam, kad Krievija anektēja Krimu, bija populāri teikt, ka politika un sports ir katrs savā grāvja pusē. Diemžēl vai par laimi, bet skatītāju atbalsts Rīgas hokeja klubam ir tiešā korelācijā ar rezultātiem – ja ir uzvaras, tribīnes ir pilnas. Tiesa, zaudējumu biežums nu jau trīs gadus neļauj šo aksiomu pārliecinoši pierādīt. Šķiet, ka organizācijas vadība tā arī netiek skaidrībā, kas vainojams pie “mīkstā” hokeja. Jā, nauda šim projektam salīdzinājumā ar konkurentu iespējām nav liela, taču arī ierobežota budžeta apstākļos iepriekš izdevās izveidot kaujasspējīgu komandu.

Dukuri atšķirībā no Savicka vienmēr bijuši ne tikai runātāji, bet arī darītāji. Viņi jau pirms pāris mēnešiem stāstīja, ka apsver iespēju nebraukt uz pasaules čempionātu Sočos, jo Krievijā valsts atbalstītā dopinga programma, visticamākais, bijusi ārprātīgi plaša un nekaunīga. Iespējams, pat darbojas joprojām, un tieši tas baida Dukurus – ka izdarīs tā, lai latviešu analīzēs atrastu kaut ko aizliegtu. Starptautiskā Olimpiskā komiteja arī aicinājusi sacensības neorganizēt Krievijā.

Dukuri ir čempioni, un čempionu vārdam ir svars. Čempionātu Sočos gatavi boikotēt vēl vairāki titulēti ārzemju sportisti. Pagaidām pauzi ietur Latvijas bobslejisti, kuriem tīri sportiski šis jau tā ir grūts gads (Oskara Melbārža trauma, nebraukšana uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā), tāpēc var saprast piesardzību. Viņi gaida, kad Starptautiskā dopinga aģentūra oficiāli paziņos grēk­āžu sarakstu. Pagaidām zināms vien tas, ka Soču olimpiskajās spēlēs aizpērn 12 medaļniekiem no Krievijas bija pozitīvas dopinga analīzes, bet uzvārdi nav nosaukti. Jāatgādina, ka Martins Dukurs un Melbārža četrinieks Sočos ieguva sudrabu, piekāpjoties vienīgi mājiniekiem, kuru vārdi figurē melnajos sarakstos. Ja tas oficiāli tiks apstiprināts, vainīgajiem medaļas atņems un Latvija var iegūt pat divus olimpiskos zeltus.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. MIKSTAIS JURIS TAPEC,KA JALIEN PLJUTINAM CAURUMA.RESNAIS CUUKPURNIS TO NEVARES IZDARIT,PLJUTINS AIZDZIS PROJAM.

 2. Mīkstais Juris vienkārši sūkā leņķi.

 3. Viņš pats ir spļāviena vērts jau no paša sākuma.

 4. Tad visus šos 25 gadus Latvijā ir valdījuši specdienestu zēni (jo par bijušajiem kļūt neesot iespējams) un pārliecinoši pierādījuši, ka bizness nav viņu lauciņš, diemžēl, arī politika… Latvija ir šo cilvēku upuris un baismīgs piemērs, kādā bedrē sabiedrību var iegrūst neierobežota specdienestu patvaļa un specdienestu prasību izpilde sabiedrības tiesību ierobežošanā aizbildinoties ar terorismu vai citiem apdraudējumiem.

 5. ”Juris Savickis iespļāvis sejā Latvijas sporta sabiedrībai ” – nu nav tā un es gaidīju vel lāduprātīgu domu par šo tēmu. Jā tāda arī parādījās: ”domu pārmijnieks” un ja vel kāds saprastu, ka tas ir pulkvedim dots uzdevums – būtu pavisam labi. Cilvēks godīgi pilda pavēli.
  Tikai maisos esošie vel centīgāk pilda tās pavēles un maisi tiek tā apsargāti – izbērs – visi zināmi un kurš pildīs atkal? Zimāmais nav bīstams kā nezināmais bet viegli pieejams – lai Vējonis rosina izbērt – lūpa drebēs un tālāk par modes skatēm nekā…

 6. Apbriinojami nepieklaajiigs,meliigs cilveeks.

 7. Mjā, bildē laba kolāža,- tik liels tesmenis un nostieptā vēdera āda notievējot paliktu par lupatu!!!

 8. Pulkvedim neviens neraksta…gāzē vien tālāk…

 9. Тов. Юрий Савицкий nekavējoties izsūtāms uz “roģinu” :@

 10. Čekisti tēloja sevi kā ko ļoti īpašus un visuzinošus, bet īstenībā viņi ir pilnīgākie neprofesionāļi, neveiksminieki un deģenerāti. Viņi salaida pilnīgā grīstē savu Ļaunuma Impēriju PSRS un tā sagruva un tā viņi ir līdz bankrotam noveduši visus savus “biznesus”, kuriem viņi ir pieķērušies. Tā bija ar visām bankām “baļķijām”, “parekšiem”, “Ļiepajas metaļurgiem”, “rižkoje ģinamo” un vēl veselu rindu tamlīdzīgu, čekistu izveidotu “biznesu”. Tēlot viņi var ko grib, bet realitātē viņi ir pilnīgākie neprofesionāļi un neveiksminieki, kuri sačakarē visu, kur parādās tuvumā. Un tie nav izņēmumi, tā ir likumsakarība. Čekisti – neprofesionāļi un neveiksminieki.

 11. Dukuri jau uzvaru ir panākuši, jo 3 dienas pēc viņu paziņojuma sacensības tika pārceltas. Savickis ir smirdīgs sesks, kurš neciena Latvijas sportistus, noliedz Latvijas okupāciju 1940.gadā, un vēl mēģina melot, ka Siguldas bobsleja trasi ir cēlusi Krievija. Siguldas bobsleja trasi uzcēla par Latvijas PSR iedzīvotāju nodokļu naudu un pateicoties latviešu bobslejistu un kamaniņu braucēju sasniegumiem pirms trases uzcelšanas.

 12. Neraudiet, letiņu patrioti un dižie sporta fani. neraudi, Stūriška. Savējie sapratīs un lietas nav jāsauc citos vārdos. tTas, ka Krievijas skola ir pārāka gan mākslā, gan zinātnē, gan sportā, apstiprinājies gadu desmitiem ilgā praksē. No sākuma liberālu mutes bajāri sāka ierobežot līdzāspastāvēšanu mākslas starptutiskos pasākumus, tagad kārta sportam.Mazāk vajag maukoties, nodarboties ar politbiznesu karjeras stutēšanai un strādāt, nevis ņerkstēt. ja Dukuri vairs to nespēj, ir nevarīgi un imptenti sportā un varbūt arī kur citur, tad vieta jādod tiem , kuri var, nevis ar čekistiskām meodēm jāatīra sev lauru vieitņas.

  • Pasaki labāk savam čekas draugan savickim, lai meklē naudu hokejam ! Viņš ļoti labi, kā PSRS maitāja sportistus ar aizliegtām vielām, lai ar meliem spodrinātu sporta spalvas uz citu valstu godīgo sportistu rēķina !!!

 13. Par Savicki mēs zinām, ka viņš ir čekists, bet cik tiek iznīcināti no maisiem neatklātu čekistu, kuri tāpat darbojas pret savu tautu? Savickim ir vēl iespēja pilnībā norakt Latvijas hokeju un uzcelt vēl kādu pieminekli svētajiem tēviem. Varbūt ka tur piedos viņa grēkus, bet Latvijā tauta diez vai.

 14. Liels spļāviens Latvijas sabiedrībai ir tas, ka tādi vispār ir pie teikšanas, un ne tikai sportā. Tad nu esam, kur esam.

 15. Bez austrumu kaimiņa “neatkarīgo” mēdiju palīdzības nez vai viņš to būtu darījis.

 16. Viņam ir savs advokāts – LOK, viņš ir RTU goda mecenāts ar Krievijas naudu (nauda nesmird).

 17. “Itera Latvija” šefs Juris Savickis ir ļoti veiksmīgi izgāzis arī kādu Kremļa specoperāciju, kuras būtību saprata –
  ” “Ja kādam var sagatavot “tīras” dopinga analīzes, tas nozīmē, ka kādam tās var arī sasmērēt. Tad tas būtu neizdzēšami,” lēmumu vairs nekad nebraukt uz Sočiem pamatoja Dukurs.”
  Tas nozīmē jebkurš sporta veids , sacensība Krievijā ir tam pakļauts – īstā medaļu sportista analīzes gan jau būs ar dopingu.

 18. Savickis ir drauds latviešu tautas drošībai Atbildēt

  Čekisti sargāja un stiprināja krievu okupantu varu, kas valdīja Latvijā no 1945.-1991.gadam, kā arī daudzi čekisti piedalījās latviešu fiziskā un arī garīgā iznīcināšanā.
  Čekistam Savickim būtu jāsēž cietumā, jo viņš darbojās organizācijā, kas pret latviešu tautu pastrādāja genocīdam pielīdzināmus noziegumus. Vācijā pēc kara gestapo virsniekus tiesāja, bet Latvijā 4.maija režīms čekistus atstāja uz brīvām kājām.

Draugiem Facebook Twitter Google+