Pasaulē
Eiropa

Ja EP vēlēšanas būtu jau notikušas…Jaunākais pētījums Latvijā atklāj, kuri deputāti tiktu ievēlēti4

Foto: AFP/LETA

Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti. Uz šīm vietām vēlēšanās pretendē 249 kandidāti no 16 sarakstiem. Lai tiktu ievēlētas Eiropas Parlamentā, Latvijas politiskajām partijām jāiegūst vismaz 5% vēlētāju balsu. Deputāti tiek ievēlēti uz 5 gadiem.

Tirgus un sociālo pētījumu uzņēmums “Factum” pirms EP vēlēšanām regulāri aptaujā Latvijas iedzīvotājus par viņu izvēli un dalās ar “LA” ar jaunākās aptaujas rezultātiem (aptaujas laiks 09.04.-14.04.2019; izlases lielums – 452 elektorālās izvēles).

Aldis Pauniņš, kuram ir vairāk nekā 20 gadu pieredze pētniecības jomā, aptauju organizējis internetā, bet aptaujāti arī tādi iedzīvotāji, kuri internetu neizmanto.

Ja vēlēšanas jau būtu notikušas, tad EP tiktu ievēlēti divi deputāti no “Saskaņas” un pa vienam no partijas “Progresīvie”, JKP, “Attīstībai/Par”, Nacionālās apvienības, ZZS un “Jaunās Vienotības”.

 

LA.lv