Pasaulē
Vēsture

Ja es būtu bagāts, precētu nabadzīgu meiteni. Bet esmu nabags… Atklāti 19. g.s. precību sludinājumi0

Foto – /izbrannoe.com

Piedāvājam jums iepazīties ar vīriešu precību sludinājumiem 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta beigu Krievijā. Izskatās, ka romantika tajā laikā nebija modē. Toties – kāda atklātība!

“Ja es būtu bagāts, es ņemtu par sievu tikai nabadzīgu meiteni; bet es esmu nabadzīgs, inteliģents ar augstāko izglītību, agronoms tehniķis, polis, 35 gadi. Piedāvāju sevi par vīru tikai bagātai meitenei (ne mazāk kā ar 100 000 rubļu kapitālu). Tā, kura piekritīs, izvēli nenožēlos; anonīmām neatbildu.”

“Seržants vēlas saistīties laulības saitēm ar jaunavām, kam ir savs kapitāls. Kāzas uz sievas rēķina.”

“Esmu nolēmis precēties, bet nezinu, ar ko. Mani visi mīl, es neesmu bagāts, bet esmu skaists; man ir 25 gadi, augums virs vidējā, maigs raksturs. Kas ir bagāta, skaista un vecāka par 19 gadiem, to lūdzu atsaukties – vēlams vienīgo vecāku meitu. Esmu gatavs ieiet vecāku mājās un dzīvot ar vecākiem. Lūdzu nekautrēties, lieta nopietna.”

“Meklēju sievu, kompanjoni ar kapitālu, ne mazāku par 5000. Meklē 35 gadus vecs kungs, kurš atver ēdnīcu. Lieta solās būt veiksmīga.”

“Man ir labs materiālais stāvoklis, 30 gadi, blondīnis, dzeru līdz pēdējam, vēlos laulību ar kādu, kura censtos man tikt vaļā no šīs slimības.”

“Students jurists vēlas apprecēties ar gados ne vecu atraitni vai jaunavu ar nelielu pūru.”

“Jauns vīrietis ar skaistu ārieni, kuram ir sava liela izdevniecība, vēlas apprecēties ar kādu, vecumam nav nozīmes, galvenais lai ir vesela.”

“Atraitnis, 42 gadi, vēlas apprecēties ar meiteni “bez pagātnes”, izglītotu, kas pazīst mūziku un kurai ir patīkama balss. Vīramāte nebūtu vēlama.”

“Trīs vecpuiši –  inženieris, 43 gadi, pulkvežleitnants, 42 gadi, doktors, 32 gadi, dzīvojot kopā, skumst no vientulības. Viens otram pagalam apnikuši, neskatoties uz kopīgo draudzību. Gribas braukt katram uz savu pusi un veidot savu ligzdiņu. Visiem ir labs darbs un ienākumi. Vēlams sarakstīties ar inteliģentēm, atbilstošām katra vecumam, ar mērķi apprecēties, materiāli nodrošinātām.”

“Esmu nabadzīgs un atbaidošs. Meklēju pilnīgu kontrastu. Sieviete, atsaucies. Mērķis laulības.”

 

 

Avots: izbrannoe.com

LA.lv