Sports
Ziemas sports

“Ja es tevi atradīšu, tu mirsi”, Kanādas šorttrekiste saņem nāves draudus pēc mājinieces pārspēšanas3

AP/Scanpix

Kanādas šorttrekiste Kima Butāna otrdien un trešdien internetā saņēmusi nāves draudus, kad viņa tika pie Phjončhanas olimpisko spēļu bronzas 500 metru distancē, jo diskvalifikāciju saņēma mājiniece Minjona Čoi.

Kā vēstīts, otrdien notikušajās sacensībās par čempioni tika kronēta itāliete Arianna Fontana, kamēr sudraba medaļu izcīnīja Jara van Kērkofa no Nīderlandes, bet bronzu guva Butāna.

Sākotnēji otrā finišēja Čoi, taču viņa tika diskvalificēta, turklāt tas notika pēc incidenta ar Butānu, kas ar šorttreku pārņemtajiem dienvidkorejiešiem licis internetā uzbrukt kanādietei.

Draudus Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nosaukusi par “nožēlojamiem”, bet Butāna pēc aptuveni 10 000 ziņu saņemšanas dažu stundu laikā savus tvitera un “Instagram” kontus padarījusi par privātiem.

“Apsveikums ar netīro medaļu,” teikts vienā no ziņām. “Jūs esat iemācījuši Kimai Butānai kā krāpties, Kanāda.”

“Ja es tevi atradīšu, tu mirsi,” teikts vēl kādā. “Beidz karjeru un es ceru, ka tev būs smaga dzīve.”

“Olimpiskās spēles ir par lielisku sniegumu,” paudis SOK preses sekretārs Marks Edamss. “Šādi incidenti diemžēl ik pa laikam gadās. Tas ir nožēlojami.”

Saistītie raksti

2002.gadā Soltleiksitijā amerikāņu šorttrekists Apolo Antons Ono saņēma līdzīgus apvainojumus, kad viņa sūdzība rezultējās ar konkurenta no Dienvidkorejas Kima Donsuna diskvalifikāciju un zelta iegūšanu 1500 metru distancē.

Toreiz SOK saņēma tik daudz e-pastu, ka organizācijas serveri pārstāja strādāt. Tāpat pie nāves draudiem tika Ono.

Tāpat 2014.gadā nāves draudus saņēma britu šorttrekiste Elisa Kristija, kura Soču olimpisko spēļu laikā sadūrās ar dienvidkorejieti Paku Sinhi.

LA.lv