Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock.com

Ja esi vardarbības liecinieks – rīkojies! Kā pareizi reaģēt? 0

Šogad Valsts policijai bija kampaņa, kur aicināja ziņot, ja esi liecinieks vardarbībai. Vēlos noskaidrot, kā rīkoties, ja sabiedriskā vietā redzu, ka māte stipri iekausta bērnu. Nav runa par vieglu pliķi pa dupsi. Kā pareizi reaģēt, lai tiešām palīdzētu bērnam? Tas jāuzfilmē, jāpiefiksē automašīna, kurā viņi pēc tam iekāpj, vai kā citādi? SINTIJA LIELVĀRDĒ

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Simona Grāvīte skaidro, ka šādā gadījumā labākais risinājums ir izsaukt policiju, zvanot pa tālruni 110, un detaļās izstāstīt situāciju, atrašanās vietu, pāridarītāja izskatu, ja iespējams, automašīnas numuru vai citu informāciju, kas noderēs likumsargiem. “Ja par šādu gadījumu jau ir paziņots policijai, iespēju robežās aicinām arī piefiksēt situāciju ar foto vai video.” Vardarbība pret bērnu nav pieļaujama. Ja neviens par šādiem gadījumiem neziņo atbildīgajām instancēm, vardarbīgs pieaugušais atkal un atkal atkārto savu rīcību, tā neatgriezeniski traumējot bērna psihi, kas liedz viņam izaugt par veselu un pilnvērtīgu pieaugušo.

Speciāliste atgādina arī par tālruni noziegumos cietušajiem – 116006. Ja cilvēks ir vardarbības upuris vai liecinieks, zvanot pa šo tālruni, viņš var saņemt informāciju par savām tiesībām, emocionālo atbalstu, praktiskus padomus, kā rīkoties, un informāciju, kurās organizācijās vērsties pēc tālākas palīdzības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Policijai ieteicams ziņot, ja cilvēks bijis liecinieks šādām darbībām:

* cietsirdīga attieksme pret bērniem,

* fiziska vardarbība,

* zādzība vai tās mēģinājums,

* rupja sabiedriskā miera traucēšana (huligānisms),

* narkotiku realizācija un lietošana,

* krāpšana un kukuļņemšana,

* ceļu satiksmes negadījumi, īpaši, ja cietuši cilvēki.

Likumā ir noteikta pat katra iedzīvotāja atbildība par neziņošanu. Ja cilvēka rīcībā ir informācija, ka tiek gatavots vai jau paveikts smags vai sevišķi smags noziegums, paredzēta kriminālatbildība par neziņošanu – brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem, arests, piespiedu darbs, naudassods līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.