Ekonomika
Bizness

Ja grasies ceļot cauri Varšavai, izlasi!0

Publicitātes foto

Otrdien, 1. maijā, Polijas nacionālās aviokompānijas LOT Polish Airlines darbinieki uzsāks streiku, kas tuvākajās dienās var būtiski ietekmēt aviosatiksmi reģionā, informē “Skycop” sabiedrisko attiecību konsultante Gita Deniškāne.

Polijas aviokompānijas darbinieku streika dēļ ieplānotie reisi starp Varšavas Šopēna lidostu un Baltijas valstīm var kavēties vai tikt atcelti. Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” vērš avioceļotāju uzmanību iespējamiem traucējumiem un aicina laikus iepazīties ar savām tiesībām, un būt gataviem iespējamām izmaiņām ceļojuma plānos.

Lielākajā riska zonā šobrīd ir lidojumi maršrutos Rīga – Varšava, Viļņa – Varšava un Tallina – Varšava, tāpat plānotais streiks ietekmēs arī ceļotājus, kam Polijā paredzēta pārsēšanās lidojumam uz citu galamērķi. LOT Polish Airlines streiks ir klasificējams kā iepriekš plānots, tādēļ aviopasažieri, kuru reisi kavēsies vai tiks atcelti, nevarēs pieprasīt kompensāciju par sagadātajām neērtībām. Neraugoties uz to, aviokompānijām, balstoties uz Eiropas Savienības likumdošanu, ir pienākums nodrošināt aviopasažieriem pirmās nepieciešamības preces.

“Ja lidojums kavējas ilgāk par divām stundām, katram pasažierim jānodrošina pārtika, ūdens un interneta pieeja, kā arī iespēja veikt telefonzvanu. Gadījumos, ja reiss ir pārcelts uz nākamo dienu, aviokompānijai pasažieriem ir jānodrošina naktsmītne,” skaidro “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

LA.lv