×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. maijs, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Ir ko padomāt pirms partijas konstruēs sarakstus 12. Saeimas vēlēšanām (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Otrdien, 27. maijā, “Latvijas Avīzē” nodrukāja mūsu redakcijas līdzstrādnieka Ģirta Zvirbuļa apskatu par Eiropas Parlamenta vēlēšanu iznākumu. Kas to izlasīs, uzzinās, kā tad vēlēšanās veicies ikvienam tajās startējušam kandidātam, ne jau tikai tiem, kas par deputātiem ievēlēti. Par katru personu publicētie plusi un mīnusi ļauj spriest, cik kandidāts ir vērtēts un pieņemts vēlētāju vidū. Var teikt – kā partijas kandidāts kotējas politisko simpātiju biržā, cik viņš populārs un vērtīgs. Es ieteiktu mūsu lasītājiem šo “LA” pārskatu saglabāt, izgriezt, nokopēt. Nav šaubu, ka itin drīzajās Saeimas vēlēšanās dzirdēsim daudzus uzvārdus no šī saraksta. Tad zināsiet, kā tie tika vērtēti maijā. Var teikt – pirmajā sijāšanā. Pēc tās ir ko padomāt, un daži to jau dara. Piemēram, Nils Ušakovs, kas sola labot kļūdas. Galvenā laikam, ka “Saskaņai” tikai viens deputāts, un tas pats Mamikina k-gs, kuru TV5 skatītāji nav aizmirsuši, tāpat kā Ždanoku jeb Tatjanu Arkadjevnu. “Vienotībā” nerimst sajūsma par visu vajadzīgo deputātu kandidātu ievēlēšanu. Vienlaikus ļoti interesanti, ka astoņi kandidāti no “Vienotības” ir pat savākuši daudz pretbalsu, daudz vairāk nekā par! Piemēram, Veiko Spolīša k-gs saņēmis 3791 plusu, bet mīnusus – 23 869. P. Viņķelim tie attiecīgi 4777 un 28 710. Vai šie politiķi ies arī uz Saeimas vēlēšanām? Aleksejs Bočarovs no “Latvijas attīstībai” saņēmis 99 plusus un 1186 mīnusus. Ir ko padomāt?

Kurš taps svērts un par vieglu atrasts, kurš svēršanai nav ne nobriedis? Tie nav ļaudis no tāliem lauku ciematiem. Iespējams, ka pat no līderu, premjeres un ministru padomdevējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. konstruēt sarakstus

  2. Līdz rudenim latvieši būs visu aizmirsuši,kandidātiem jāiegādājas vairāk banānu un makaronu, kurš būs bezkaunīgāks to ari ievēlēs.

  3. Jau tagad jūtam ka koalīcijas partijas var neiekļūt saeimā un tā izskatās ka ir realitāte.
    Otrreiz apmuļķot vēlētājus liekas ka neizdosies!

Draugiem Facebook Twitter Google+